Kód pojišťovny

Cestovní pojištění online

Sportovní pojištění

Možno sjednat pouze na pobočkách ČPZP.

Rekreační sporty jsou zahrnuty v základních sazbách léčebných výloh. Např. lyžování po vyznačených trasách a pod.

Sportovní cestou (Sazba S1) je cesta, kterou pojištěný uskutečňuje za účelem sportovní činnosti. Za sportovní cestu se považují:

  • nebezpečné sporty letecký sport, auto motosport, vodní motorový sport, vodní lyžování, rekreační potápění s pomocí dýchacího přístroje do hloubky 40 m a s certifikací přístrojového potápění, jachting a plavba na lodi nad rámec turistických cest s výjimkou zaoceánských plaveb a jachtingu (nepojistitelné druhy sportů), skateboarding, skeleton, lední hokej, jízda na koni, vysokohorská turistika do výšky 4 000 m. n m. a do II. stupně obtížnosti dle mezinárodní stupnice UIAA, pohyb v terénu via ferrata do stupně B, sjíždění řek a rafting na řekách stupeň č. 2 a 3 Alpské klasifikace, parasailing, jízda na sněžném skútru, apod.
  • sportovní soutěže, které pojištěná osoba uskutečňuje v rámci organizovaných sportovních soutěží, tréninkových soustředění, organizovaných závodů na amatérské úrovni;
  • nepojistitelné druhy sportů nepojistitelnými sporty se rozumí níže uvedené sportovní činnosti, jedná se především o extrémní a adrenalinové sporty tj. kontaktní bojové sporty, skoky na laně, horolezectví, speleologie, skialpinismus, canyoning, kayaking, freerunning, lyžování a snowboarding mimo označené a oficiální trasy a parky, vysokohorská turistika nad hranici 4 000 m. n m., pohyb v terénu via ferrata nad stupeň B, bouldering, freestyle snowboarding, backcoun-try, freeskiing, snowkiting, speedriding, jízda na „U“ rampě, akrobatické létání, sjíždění vodopádů, BMX freestyle, moutain biking, downhill, free-riding, longboard, potápění pod hranici 40 m pod hladinou, jeskynní potápění, freediving, cliff diving, high jumping, kiteboarding, landkiting, basejump, parkour, akrobacie a skoky na lyžích, sjíždění řek a rafting na řekách od stupně č. 4 Alpské klasifikace, oceánské plavby, rybolov a jachting na otevřeném moři nad 200 námořních mil, apod.

Sportovní cesta v sobě zahrnuje pracovní a turistickou cestu. Cesta pracovní v sobě zahrnuje cestu turistickou. Upozorňujeme klienty, že na PS bude uvedeno „Sportovní cesta“ z hlediska doložení PS jako dokladu do účetnictví.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.