Kód pojišťovny

Bonus Plus

Čerpání bodů

Celkový příspěvek za rok 2024 je 500 Kč. Celý příspěvek může pojištěnec čerpat na kteroukoli z aktivit programu Bonus Plus kromě aktivity Přípravky na ústní hygienu nebo může příspěvek kombinovat v rámci jednotlivých aktivit. Výše čerpání aktivity Přípravky na ústní hygienu je omezena na 250 Kč.

Výše příspěvku je vždy závislá na aktuálním stavu Individuálního bodového účtu pojištěnce k datu čerpání.

Program Bonus Plus je doplňkovým preventivním programem. To znamená, že v rámci tohoto programu nelze čerpat příspěvky na programy a aktivity, které v roce 2024 jsou nebo byly součástí nabídky standardních preventivních programů (např. očkování). Tato zásada se netýká preventivních programů pro dárce krve a preventivního programu Krok pro zdraví.

Body lze čerpat na tyto aktivity:

1. Zdravotní služby nehrazené z veřejného zdravotního pojištění – maximální výše čerpání 500 bodů/Kč

V rámci tohoto programu může být proplacen doklad o úhradě vystavený poskytovatelem zdravotních služeb (zdravotnickým zařízením) na zdravotní služby a výkony nehrazené z veřejného zdravotního pojištění. Jedná se o zdravotní služby a výkony, které si pojištěnec hradí sám.

V rámci tohoto programu nelze proplácet:

 • doplatky za zdravotní služby hrazené z veřejného zdravotního pojištění,
 • léky, zdravotnické pomůcky, produkty,
 • administrativní výkony lékaře (výpisy z karty, lékařská potvrzení) – např. vystavení řidičského, zbrojního nebo zdravotního průkazu, výpis z dokumentace apod.,
 • ultrasonografické nebo mamografické vyšetření na neakreditovaných pracovištích.

 Zda se jedná o poskytovatele zdravotních služeb lze ověřit na https://nrpzs.uzis.cz

 

2. Dentální hygiena - maximální výše čerpání 500 bodů/Kč

V rámci tohoto programu může být proplacen doklad o úhradě za dentální hygienu provedenou stomatologem nebo zdravotnickým pracovníkem s odbornou způsobilostí k výkonu dentální hygieny.

 

3. Úhrada nadstandardního pokoje při porodu – max. výše čerpání 500 bodů/Kč

Příspěvek je určen pro pojištěnky – ženy po porodu na úhradu nadstandardního pokoje při porodu.

 • Doklad může zdravotnické zařízení vystavit na jméno matky nebo dítěte. V případě, že doklad o úhradě bude vystaven na dítě, vztah k matce musí být doložen rodným listem dítěte.
 • V rámci tohoto programu nelze akceptovat doklad na úhradu sponzorského daru.

 

4. Výživa pro děti - maximální výše čerpání 500 bodů/Kč

Příspěvek je určen pojištěncům – dětem do 2 let věku (včetně). V rámci tohoto programu může být proplacen doklad o úhradě na níže vymezené produkty zakoupené pouze v lékárně (popř. v e-shopu lékárny) a určené dětem do 2 let věku (včetně). Příspěvek se nevztahuje na produkty částečně hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

 • Vitaminy, potravinové doplňky (např. Multi-Sanostol, Marťánci sirup, Glukánek sirup, probiotické kapky, Swiss Laktobacilky Baby, Biopron Junior, Biopron laktobacily Baby, Nutrilon-B sirup)
 • Rehydratační roztoky (např. Kulíšek, Kulíšek forte sáčky, HIPP ORS)
 • Dětské čaje
 • Hypoalergenní mléka, hypoalergenní kaše – s označením HA (označení není podmínkou) nebo pro řízenou dietní výživu při alergiích na některou složku potravy (např. HIPP HA Combiotik, Nestlé Beba Expert Pro HA, Nutrilon Alergy Care Syneo, Sunar Expert HA, Nestlé Sinlac)

Zda se jedná o lékárnu lze ověřit na https://nrpzs.uzis.cz

 

5. Přípravky na ústní hygienu – maximální výše čerpání 250 bodů/Kč

Příspěvek je určen pro pojištěnce od 3 let věku. V rámci tohoto programu může být proplacen doklad o úhradě na níže vymezené produkty zakoupené v lékárně (popř. v e-shopu lékárny), ve specializované prodejně nebo v ordinaci stomatologa nebo dentální hygienistky.

 • Zubní a mezizubní kartáčky
 • Dentální nitě
 • Zubní pasty, zubní gely
 • Ústní spreje, ústní vody

Příspěvek se nevztahuje na nákup ostatních produktů souvisejících s ústní hygienou – např. bělící přípravky, škrabky, párátka, zubní sprchy aj.

Zakoupené produkty jsou určeny pro potřeby pojištěnce, který příspěvek čerpá (děti – dětské produkty apod.).

 

 6. Léčebné kúry a procedury v lázeňských zařízeních - maximální výše čerpání 500 bodů/Kč

V rámci tohoto programu může být proplacen doklad o úhradě na léčebné kúry a procedury absolvované v lázeňských zařízeních na území ČR, které si pojištěnec hradí sám. Mezi lázeňská zařízení patří lázně, ozdravovny a odborné dětské léčebny.

Zda se jedná o lázeňské zařízení lze ověřit na https://nrpzs.uzis.cz

 

7. Brýle – max. výše čerpání 500 bodů/Kč

V rámci tohoto programu může být proplacen doklad o úhradě z optiky na brýlové obruby a dioptrická skla.

Příspěvek se nevztahuje na nákup slunečních brýlí, ani kontaktních čoček.

Zda se jedná o optiku lze ověřit na https://nrpzs.uzis.cz

 

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.