Kód pojišťovny

Žádost o poskytnutí informací podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím ze dne 24. 9. 2022

Předmět žádosti:

Poskytnutí informací týkajících se úhrady zdravotní péče dospělým pacientům s ADHD.

Sdělená informace:

  1. Psychiatrické vyšetření či vyšetření u klinického psychologa pro dospělé pacienty s ADHD či hyperkinetickou poruchou je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.
  1. Psychoterapie, pokud je indikovaná příslušným odborníkem (např. psychiatr, psycholog), je hrazená z veřejného zdravotního pojištění. Léčivý přípravek Concerta (METHYLFENIDÁT-HYDROCHLORID) je z prostředků veřejného zdravotního pojištění hrazen při léčbě hyperkinetické poruchy u dětí (od 6 let věku) a mladistvých. Léčivý přípravek Strattera (atomoxetin) je do síly 60 mg hrazen u dětí a mladistvých k léčbě hyperkinetické poruchy při neúčinnosti nebo nevhodnosti léčby methylfenidátem. Atomoxetin v síle 40 mg a 60 mg je hrazen rovněž u dospělých pacientů pouze jako iniciační dávka a představuje celkovou denní dávku. 
  1. Rovněž u případů, které nebyly diagnostikovány v dětství, ale až v dospělosti (po 18 roce), je léčba hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Diagnóza je vykazována s kódem F90 – Hyperkinetické poruchy.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.