Kód pojišťovny

Preventivní programy - Děti

Informace

Upozorňujeme na novinky v preventivních programech pro rok 2022:

Nové preventivní programy:


Duševní zdraví - příspěvek až 2 500 Kč pro pojištěnce od 7 let na psychosociální intervenci u kvalifikovaných psychoterapeutů.

Rázová vlna – příspěvek až 500 Kč pro dospělé pojištěnce na terapii rázovou vlnou provedenou u poskytovatele zdravotních služeb.


Krok pro zdraví – příspěvek až 1 000 Kč pro pojištěnce od 18 let při využití krokoměru v aplikaci Zdraví v mobilu


Navýšení příspěvků u oblíbených programů:


Školky a školy v přírodě – příspěvek navýšen na 500 Kč

Rovnátka – příspěvek navýšen na 1 000 Kč

Doplňky stravy – příspěvek navýšen na 500 Kč

Manažerka mateřství – příspěvek navýšen na 2 500 Kč

U programu Letní tábory upravena věková hranice – příspěvek 1 500 Kč na letní tábory je nově určen pro děti od 3 let.

 

Zdravé dítě

Přispějeme částkou až 500 Kč

ČPZP poskytuje zákonným zástupcům dětí do 2 let včetně příspěvek na produkty pro zdravý rozvoj dítěte a cvičení pro děti.

Příspěvek je možno použít na:

  • kosmetické přípravky k péči o dítě - masti, krémy, oleje, pudry. apod. (nepřispívá se na opalovací přípravky)
  • odsávačky nosních hlenů
  • cvičení dětí/rodičů s dětmi, nevztahuje se na plavání (je obsaženo v jiném produktu). Na dokladu musí být uvedeny údaje o dítěti (jméno, příjmení a rodné číslo, popř. datum narození).
  • edukační kurzy pro matky s dětmi – pořádány zejména mateřskými centry (zejména za účelem získání správných návyků a informací pro péči o dítě), např. kurz první pomoci dítěti, kurz masáží miminek, edukační kurz znakování s batolaty, kurz správného nošení dítěte v šátku a další. Příspěvek se nevztahuje na umělecky zaměřené kurzy (např. hudební, výtvarné apod.). 

Produkty pro děti do 2 let včetně musí být zakoupeny v lékárně (popř. v e-shopu lékárny), prodejnách zdravotnických potřeb (popř. e-shopech prodejen zdravotnických potřeb) nebo ve specializovaných prodejnách (kamenné prodejny i e-shopy; např. prodejny pro matky a děti, ). Kosmetické přípravky pro péči o dítě musí být zakoupeny pouze v lékárně (popř. v e-shopu lékárny).

Realizace příspěvku:

K čerpání převodem na bankovní účet zákonného zástupce dítěte je nutné předložit:

  • Číslo účtu: průkazní kartička k bankovnímu účtu, výpis z bankovního účtu (popř. jeho čitelná kopie) nebo jiná prokazatelná forma (např. doložení čísla účtu v mobilní aplikaci apod.)
  • Občanský průkaz zákonného zástupce dítěte (v případě, že dítě není v občanském průkaze uvedeno, nutno předložit i průkaz pojištěnce – dítěte nebo rodný list)
  • Doklad o úhradě z lékárny/prodejny zdravotnických potřeb, specializované prodejny/od organizátora kurzu

Obecné podmínky k čerpání preventivních programů naleznete v části "Zásady čerpání preventivních programů". Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 3 měsíců od data vystavení, příjem dokladů končí 31.12.2022.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.