Kód pojišťovny

Osmdesát dětí vyjede s ČPZP na ozdravně léčebný pobyt i letos

26.03.2024

Je vaše dítě často nemocné? Trápí ho v důsledku dýchání nečistot v ovzduší častá rýma, dráždivý kašel, případně astma, zkrátka trpí jeho zdraví? Pak je nejvyšší čas přihlásit se s dítětem na ozdravně léčebný pobyt. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna pořádá (ČPZP) i v letošním roce ozdravně léčebné pobyty pro děti s doprovodem. Trvají dva týdny, konají se v Jeseníkách a jsou určeny pro děti od 3 do 6 let včetně, které trpí respiračními obtížemi. Ve dvou turnusech v říjnu a listopadu na čerstvém horském vzduchu bude moci pobývat celkem 80 dětí.

„Zájem o tyto pobyty je skutečně velký, oba termíny jsou pokaždé zcela naplněny. O výběru dětí rozhoduje revizní lékař ČPZP na základě uvedených indikací v přihlášce, kterou vyplňuje pediatr nebo odborný lékař dítěte,“ uvádí mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová s tím, že přihlášku je možné podat do 31. května.

Pobyty jsou určeny pro děti, které trpí chronickým onemocněním odpovídajícím stanoveným zdravotním indikacím a jejich doprovod. Podmínkou je, aby děti i doprovod byli pojištěnci ČPZP a současně nebyli přeregistrováni k jiné pojišťovně. Za doprovod je považován zákonný zástupce dítěte, prarodič, popřípadě zplnomocněná osoba.

První z pobytů se uskuteční od 21. října do 4. listopadu, na nějž navazuje druhý pobyt, který potrvá do 18. listopadu.  Dětem vše uhradí ČPZP, připlácí se jen za dospělý doprovod, a to 5000 Kč. V ceně pobytu je zahrnuta doprava autobusem z Ostravy a zpět, dále strava formou plné penze, ubytování, pitný režim, léčebné procedury, jako je inhalace, dechová cvičení či klimatoterapie i nepřetržitá přítomnost lékaře. Počítá se i se dvěma půldenními výlety.

Léčebný pobyt dětí probíhá v Priessnitzových léčebných lázních v oblasti Jeseníků s klimatickými podmínkami, které příznivě přispívají především k léčbě chronických nemocí dýchacího ústrojí. V areálu lázní je k dispozici wellness, bazén, saunový svět, solná jeskyně, vířivka, fitness a různá sportoviště. Pro účastníky ozdravně léčebného pobytu je zajištěn pestrý sportovní, relaxační i kulturní program.

Ubytování je zajištěno v komfortně vybavených pokojích lázeňského komplexu dětské léčebny Jubilejní Vila a Mír. Doprovod a dítě mají vždy svůj samostatný pokoj. V budově Jubilejní Vila je většina pokojů strukturována jako apartmány - dva samostatné pokoje, které mají společné sociální zařízení a kuchyňku. V lázeňském domě Mír se nachází i herna pro děti.

Ozdravný pobyt vede podle odborníků k všeobecnému zlepšení zdravotního stavu. Při ozdravně léčebných pobytech dětí jde především o změnu prostředí, které splňuje kritéria zdravého prostředí, tedy ovzduší bez smogu a exhalací. Kromě posílení imunitního systému je pozitivně ovlivňována také psychika dítěte, která hraje důležitou roli například při léčbě chronických onemocnění.

ČPZP pořádá ozdravně léčebné pobyty pro děti s doprovodem od roku 2014.

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje více než 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

aktuální informace na www.cpzp.cz

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.