Kód pojišťovny

ČPZP přispěje na genetické vyšetření párům, které plánují početí  

Ostrava, 9. ledna 2024 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) doplnila od letošního roku nabídku preventivních programů o zcela nový program BabyGen. Výše příspěvku činí 4 000 korun a je určená k odhalení dědičných nemocí v období před plánovaným těhotenstvím.

„Příspěvek je pro páry, které plánují početí a chtějí mít dopředu jistotu, že jejich miminko bude v pořádku. Rozhodnou se tedy před plánovaným těhotenstvím podstoupit genetické vyšetření, které zjistí případné genetické mutace a predispozice k nejrůznějším genetickým onemocněním,“ upřesňuje mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

Nejedná se o vyšetření v těhotenství, ale o prekoncepční genetické vyšetření, které probíhá ještě před početím miminka.

„Program BabyGen je zařazen do nabídky pro ženy i muže od 18 let. Příspěvek na genetické vyšetření ve výši až 4 000 korun tak může využít každý z páru. Žádost o příspěvek může být podána on-line prostřednictvím mobilní aplikace Zdraví v mobilu nebo E-přepážky ČPZP, ale také osobně na kterékoliv pobočce či poštou nebo datovou schránkou,“ dodala mluvčí s tím, že doklad o úhradě nesmí být v době podání žádosti starší než 3 měsíce. Příspěvek může být čerpán kdykoliv během roku 2024. Příjem dokladů bude ukončen ke dni 31. 12. 2024.

ČPZP má dlouhodobě pestrou nabídku preventivních programů pro děti i dospělé klienty. Například na nadstandardní vyšetření v těhotenství přispívá až 2 500 korun v rámci preventivního programu Manažerka mateřství. Tento program spolu s programy Letní tábory, Pravidelný pohyb a Očkování patří mezi pojištěnci k nejžádanějším. ČPZP svými preventivními programy podporuje také bezpříspěvkové dárcovství krve, plazmy a kostní dřeně, které patří mezi společensky prospěšné činnosti. Kompletní přehled programů naleznete na www. cpzp.cz/programy.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vynakládá na prevenci zdraví svých pojištěnců každým rokem více prostředků. Pro letošní rok má připraveno 378 milionů korun.

 

Zdroj: ČPZP

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje více než 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

aktuální informace na www.cpzp.cz

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.