Kód pojišťovny

ČPZP posuzuje ročně tisíce žádostí o úhradu inovativní léčby

Ostrava, 5. února 2024 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) posuzuje každoročně tisíce žádostí o úhradu léčby za pomoci inovativních léčivých přípravků. Při schvalování takovýchto žádostí postupuje ČPZP jako správní orgán vždy v souladu s příslušnou platnou legislativou. 

Aktuálně v médiích prezentované negativní informace o ČPZP nepovažujeme za korektní. Kladné rozhodnutí o úhradě jinak nehrazené péče by v tomto konkrétním případě bylo v rozporu s platnou legislativou, kterou je ČPZP jako správní orgán striktně vázána.

ČPZP vítá a je připravena se aktivně podílet na diskuzi s Ministerstvem zdravotnictví a případně i s dalšími subjekty o úpravě legislativních pravidel souvisejících s financováním a zpřístupněním inovativní léčby pro pojištěnce v České republice na systémové úrovni.

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje více než 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

aktuální informace na www.cpzp.cz

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.