Kód pojišťovny

ČPZP: Novinky v cestovním pojištění a pojištění na COVID-19

15.06.2021

Ostrava, 15. června 2021 – Nové podmínky cestovního pojištění pro prodej na svých pobočkách i online prodej zavedla Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP).

 Podstatnou změnou je, že pojistníkem, tedy tím, kdo uzavírá cestovní pojištění, musí být vždy dospělá osoba pojištěná u ČPZP. Na pojistné smlouvě musí být zároveň i pojištěnou osobou. Pojištění pro vlastní potřebu může sjednat pojištěnec ČPZP, který dovršil 16 let.  Nově tedy není možné pojistit dítě do 15 let samostatně na pojistné smlouvě. V takovém případě musí pojištění pro dítě sjednat dospělá osoba, která je pojištěncem ČPZP a zároveň také pojištěnou osobou.

Příznivou změnou je snížení ceny pojistného u dlouhodobého pojištění (91-365 dní) pro věkovou kategorii 70+ pro oblast svět a svět s USA. Pro dlouhodobé cesty je dále možné pojistit na jedné pojistné smlouvě jen jednu osobu, která je zároveň pojistníkem. ČPZP dále rozšířila prodej online cestovního pojištění o produkt Storno cesty – zájezdu, které pokryje maximálně 80 % z vyčíslených stornopoplatků v případě, že klient ze závažných důvodů nemůže nastoupit na cestu.

Pojištění se již vztahuje i na země s vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19

Cestovní pojištění prodávané ČPZP bezprostředně reaguje na situaci v souvislosti s COVID-19. Podmínky pro vstup do států EU a schengenského prostoru stanovuje tzv. „rozcestník“ Ministerstva zahraničních věcí ČR. Rozsah pojistného krytí léčebných výloh se u krátkodobého pojištění, tedy pro cesty do 90 dní, vztahuje s platností od 1. června 2021 v souvislosti s onemocněním COVID -19 i na země s vysokým rizikem nákazy a země s velmi vysokým rizikem nákazy, což jsou země označené červeně a tmavě červeně. V rámci léčebných výloh je sublimit pojistného krytí stanoven na částku 1 000 000 Kč.

Pojištění na preventivní karanténu nemoci COVID-19

ČPZP zahájila prodej nového připojištění s názvem „COVID plus“. Toto pojištění mohou klienti uzavřít na pobočkách ČPZP i online. „Pojištění kryje náklady na uvalení klienta do preventivní karantény a pokryje více náklady na stravu, ubytování a dopravu. Pojistný limit je stanoven celkem na 30 000 Kč,“ upřesňuje tisková mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová. COVID plus je určen pro zahraniční krátkodobé cesty a je možné jej uzavřít k léčebným výlohám a jakémukoliv balíčku. Cena je jednotná za jeden výjezd pro všechny věkové kategorie a činí pro Evropu 290 Kč, svět 390 Kč, svět s USA 520 Kč.

I přes zdražení je cena pojistného u ČPZP nejnižší

Vzhledem k rozšířenému pojistnému krytí přistoupila ČPZP poprvé za uplynulých devět let prodeje cestovního pojištění ke zdražení pojistného u krátkodobého pojištění, a to cca o 20 % ceny léčebných výloh. „Dospělá osoba po Evropě zaplatí za den pojištění léčebných výloh 14 Kč. Ve srovnání s konkurencí si naše cenová nabídka i tak stále drží nejnižší cenu,“ dodává mluvčí Mazurová.

Kolik zaplatí čtyřčlenná rodina?

Cestuje-li čtyřčlenná rodina (2 dospělí, 2 děti) po Evropě, zaplatí za pojištění léčebných výloh za 7 dní pojistné ve výši 336 Kč. Pokud si zvolí kompletní pojistnou ochranu, která navíc zahrnuje pojištění trvalých následků úrazu, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel a ještě produkt COVID plus, tedy pojištění pro případ uvalení do preventivní karantény v zahraničí, zaplatí za 7 dní pojistné ve výši 1762 Kč. Obě varianty pojištění pokryjí náklady na léčbu v souvislosti s onemocněním COVID -19 i na země s vysokým rizikem nákazy a země s velmi vysokým rizikem nákazy. Pojištění tedy platí pro země označené zeleně, oranžově, červeně a tmavě červeně v „semaforu“ MZV ČR. Pojištění je možné sjednat na všech pobočkách ČPZP nebo na www.cpzp.cz/pojisteni.

Nakaženou osobu nelze repatriovat běžným letem

Každý, kdo cestuje v době pandemie pracovně nebo turisticky, by si měl na cestu přibalit cestovní pojištění. Například léčba v nemocnicích v Egyptě může přijít až na 15.000 Kč za den. Nakaženou osobu nelze repatriovat běžným letem a nelze ovlivnit její případné umístění do karantény či do nemocnice (zdroj www.mzv.cz). Uzavřít cestovní pojištění u ČPZP se rozhodně vyplatilo našemu občanovi, kterého v Thajsku napadl místní obyvatel a úderem holí mu způsobil pěticentimetrovou tržnou ránu na hlavě. Pojistné plnění na pokrytí léčebných výloh zahrnujících šití poraněné hlavy, magnetickou rezonanci, 12denní pobyt v nemocnici, kontroly a převazy rány v tomto případě dosáhlo 55 000 Kč.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.