Slevy s ČPZP 2019

Informace z ozdravného pobytu

Informace z ozdravného pobytu Černá Hora - 2. turnus

 • 29. července 2019

  Dobré ráno,

  čas neúprosně utíká a my jsme se probudili do posledního společného dne. Jak jste mohli vidět na fotkách, včera se počasí pokazilo a začalo nám pršet. Moře bylo rozbouřené a na pláži visela červená vlajka a nikdo se nesměl koupat. Moře nás posílá domů.

  Tak tedy, jak to vlastně dnes bude. Po snídani děti dobalí kufry, v 10:00 opustí své pokoje a ve společenské místnosti budeme promítat film a také fotky z celého ozdravého pobytu. Odjezd z hotelu je po obědě v 14:45 hod a odlet z Podgorice v 17:30 hod. Přilet do Prahy je v 19:15 a přílet do Ostravy v 20:55 hod.

  Končí nám 2. turnus ozdravného pobytu v Černé Hoře a já věřím, že si děti v batůžku odváží nejen své věci, ale také spoustu zážitků, na které budou dlouho vzpomínat.

   

   

   

   

 • 29. července 2019

  Tak a je konec...v pořádku jsme dorazili letadlem do Prahy i Ostravy. Všichni rodiče jste si vyzvedli své dětičky!
  Celý doprovodný personál 2. turnusu děkuje za úžasně strávených 14 dnů. Všichni jsme si užily hodně zábavy! Hlavní však je, že 14 dní u moře prospěje zdraví dětí.
  Končí 2. turnus ozdravně léčebného pobytu s ČPZP v Černé Hoře.

 • 28. července 2019

  Krásné ráno,

  děti se pomalu probouzejí do předposledního dne ozdravného pobytu. Po snídani půjdou všechny oddíly na pláž, kde se pod vedením zdravotního dozoru budou učit správnému dýchání na suchu. Ve vodě je bude na správný nácvik dýchání čekat oddílová vedoucí, která má pro tyto účely plavecký výcvik. Po obědě a poledním klidu, který tu většina dětí vždy využila ke spánku, si děti ještě užíjí moře a sluníčka. Po večeři je čeká příprava domů a balení kufrů, oddílové aktivity a hra Milá pošta. Děti budou psát vzkazy na papír, vkládat je "poštovní schránky" a následně je pošťák rozdělí svým adresátům. Jsem sama zvědavá, co všechno se dozvíme a čím nás děti opět pobaví. Děti posílájí pozdravy a moc se těší domů.

 • 27. července 2019

  Dobré ráno,

  dnes nás čeká spousta legrace, zábavy, ale také trošku adrenalinu. Po snídani startují sportovní hry na pláži. Pro děti jsou připraveny 3 disciplíny, u kterých se určitě zchladí i v moři. Aby to bylo spravedlivé pro malé i velké, bojovat budou děti opět v karavanách. Odpoledne proběhne v rámci oddílových aktivit a souběžně děti čeká výstupní lékařská prohlídka. Svůj lékařský zápis si pak každé dítě přiveze domů. Už jsem prozradila, co bude na programu dopoledne a odpoledne, ale co nás čeká večer? Co by to bylo za dětský pobyt, bez karnevalu? Moc se všichni těšíme, především na kreativitu, kterou nás určitě opět děti překvapí. Začíná nám další den ozdravně-léčebného pobytu v Čanji, tak si ho pojďme užít. Děti posílají pozdravy domů.

 • 26. července 2019

  Krásné ráno,

  čas neúprosně utíká a máme tu další den ozdravného pobytu. Dnes je naplánován další placený výlet do nedalekého malého městečka Sutomore. Jedná se především o nákupní výlet, kde si děti mohou nakoupit malé dárky a suvenýry pro své rodiče, sourozence, prarodiče, případně kamarády. Pojedeme autobusem, opět na dvě skupiny, menší děti pojedou po poledním klidu v 15.30 od hotelu Zlatibor a větší dětí děti pojedou po večeři v 18.30 hod.

  Dopoledne půjdeme k moři, děti již mají své oblíbené hry, které si rády zahrají. Venkovní teploty dosahují 37 stupňu Celsia, proto nejraději tráví čas v moři nebo ve stínu na nedalekém hřišti. Děti po celou dobu pobytu mají velmi pestrý program, velmi se skamarádily a myslím, že mají spoustu zážitků, na které budou dlouho vzpomínat. Přejeme všem krásný sluníčkový den.

 • 25. července 2019

  Krásné vánoční ráno,

  říkáte si, že jsem se spletla? Ne, naopak. Nyní už to mohu prozradit, dnes naše děti čekají letní Vánoce. Po snídani si děti na pláži v rámci soutěže vyloví svého kapra. Odpoledne nás čeká výroba dárků a přípava vánoční dekorace. Jak už to bývá, Ježíšek přichází večer, tedy přijde i k nám a po štědrovečerní večeři bude nadělovat dárky. Již včera se děti věnovaly přípravě na dnešní den, některé oddíly vyráběly řetěz na vánoční stromeček, některéré děti připravovaly dekoraci na stůl. Děti se těší na řízek a bramborový salát, samozřejmě nebude chybět ani vánoční cukroví. Pod stromečkem si zazpíváme koledy a večer zakončíme vánoční diskotékou. To bude prima den. Všechny děti posílají pozdravy domů.

 • 24. července 2019

   

  Dobré ráno,

  dnes čeká ty děti, ktré si výlet vybraly a zaplatily celodenní výlet do Kotoru, jehož prvopočátky sahají do 7. století. Samotné město má 1 331 obyvatel.  Nachází se zde i přístav a děti uvidí nádherné zaoceánské lodě. V Kotoru se děti nalodí a poplují se zastávkou na ostrově s Benediktinským kostelem do nejmladšího města boky Kotorské - Tivat. Jedná se malebné město s cca 11 000 obyvatel, které se začalo rozrůstat až na konci 19. století.

  Ty děti, které zůstanou v Čanji, budou trávit čas v jednotlivých oddílech. Půjdou se koupat do moře, hrát míčové hry. Zkrátka, kdo co bude chtít. Odpoledne mohou věnovat přípravě na zítřejší program. Ale co bude tématem a předvším náplní a obsahem si zatím nechám jako překvapení. Přejeme všem krásný den a posíláme domů plný kufr sluníčka.

   

  Kotor

  (zdroj Wikipedie)

  Kotor je jedním z nejlépe zachovaných středověkých měst v jihovýchodní Evropě s bohatstvím historických budov. Jako uznání jeho výjimečné historické hodnoty bylo staré město Kotor v roce 1979 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

  Staré město je obklopené středověkými městskými hradbami o délce 4,5 km, výšce až 20 m a šířce až 15 m, které ho spojují s pevností sv. Jana (Tvrdjava sv. Ivan) na strmém kopci nad městem o výšce 260 m n. m. Město je tvořeno charakteristickou středověkou urbanistickou sítí úzkých uliček a nepravidelných náměstí, s nádhernými kostely i paláci v románském, gotickém, renesančním i barokním slohu.

 • 23. července 2019

  Máme tu další krásný den ozdravného pobytu v Černé Hoře,

  pobyt se nám přesunul do druhé poloviny. Po včerejší japonské diskotéce se našim dětičkám asi nebude moc chtít vstávat, ale už je čeká výborná snídaně. Po snídani  půjdeme na pláž, kde se budou děti opět učit správnému dýchání na suchu i ve vodě. Dnes fouká trošku vítr, vypadá to, že budeme dovádět ve vlnách. Děti jsou veselé, kamarádské a především velmi šikovné a nápadité. Pobyt si tu užívají. A co nás čeká odpoledne? Dnes jsou na programu míčové hry. Všechny oddíly si proti sobě zahrají turnaj v přehazované. Večer bude oddílový. Všechny děti posílají pozdravy rodičům.

 • 22. července 2019

  Krásné ráno všem sourozencům, rodičům, babičkám, dědečkům, ale i tetičkám a strýčkům a kamarádům,

  dnes máme "Japonský den", dopoledne na pláži proběhnou zápasy Sumo v soutěžních oddílech. Nevím, zda jsem uváděla, pro účely soutěže se děti na začátku celetáborových her rozlosovaly do soutěžních teamů - my dospělí jsme jim dali pracovně název "Karavana". Takže dnešní soutěž Sumo proběhne opět v jednotlivých Karavanách. Po poledním klidu, který je od 13.00 do 15.00 si budou děti připravovat doplňky na japonský večer. Odpoledne strávíme na pláži, spíše ve vodě, neboť tu máme teploty 37stupňů Celsia a děti tráví čas především v moři. Kdo chce, může si postavit z písku japonskou zahradu. Večer proběhne soutěž o nejlepší japonskou karavanu a zakončíme jej skvělou discotékou nejdříve pro malé a pak si zadovádějí velké děti. Opět nás čeká další krásný den.

 • 21. července 2019

  Krásné ráno,

  dnes děti probudíme v postýlkách o něco dříve a pojedeme všichni na další výlet, tentokrát do Budvy. Výlet mají děti zdarma v rámci ozdravného pobytu. Budva je nejvýznamnější město Černé Hory, které se pyšní svými dochovalými historickými hradbami. Prohléme si kostel Svaté Marie, Svatého Jana a také kostel Svaté Trojice. Cestou zastavíme na výhlídce, kde se děti pokochají pohledem na významný ostrov Svatý Štefan, který je navštěvován V.I.P. osobnostmi a celebritami.

  Po návratu do hotelu budou mít děti prodloužený polední klid, aby si odpočinuly a odpoledne a večer budou trávit aktivitami v rámci jednotlivých oddílů. Posíláme pozdravy domů.

   

  Budva

  (zdroj Wikipedie)

  Město má asi 10 000 obyvatel a je centrem celé Budvanské riviéry. Jádro města je dochované ve své historické podobě a je obehnané hradbami. Jeho dějiny jsou staré až 2 600 let. Slunce zde svítí 220 dní v roce.

 • 20. července 2019

  Krásné slunečné ráno,

  venkovní teploty nám pomalu stoupají a začíná další krásný slunečný den. Vůbec nevíme jak to uteklo, ale už tu máme sobotu. Děti se ve svých oddílech zkamarádily a jsou z nich bezva teamy. Jsou to skvělé děti. A co nás čeká dnes? Dnes máme volnější program, aby si děti trošku odpočinuly. Přeci jen nám paní animátorka dělá velmi bohatý program. Takže dnes ráno se jdeme tradičně vyfotit po jednotlivých oddílech. Děti jsou už trošku opálené, tak jim to na fotkách bude slušet. Následuje opět dechové cvičení na suchu i ve vodě podvedením paní doktorky a paní animátorky, také budeme lovit ryby v rámci MÁJSKÉHO DNE na pláži. Odpoledne a večerní program jsou volné, proběhnou jen lehké aktivity v rámci oddílů jako třeba míčové hry, poslouchání muziky, čtení knížek nebo vyplňování a luštění na interaktivní tabuli na pláži. Hurá do dalšího dne ozdravného pobytu v Čanji.

 • 19. července 2019

  Krásné ráno,

  dnes si přivstali větší děti. Čeká je výlet do Petrovacu. Pojedeme na dvou loďkách, cesta trvá přibližně 40 min. Menší oddíly využijí dopoledne k turnaji v oblíbeném Magic Ballu a také mohou využít nainstalovaný banner na pláži, kde si mohou luštit osmisměrky, vybarvovat a pro zdatnější je k dispozici i sudoku. Po obědě cestou na pláž čeká všechny děti hledání pokladu v Bahrajnu a na pláži se pojede Grand Prix Formule 1. Je to soutěž, kdy děti mezi deštníky budou cvrnkat víčka od pet lahví. Určitě hra všechny děti zaujme a užijeme si opět spoustu legrace. A co bude v programu večer? Větší děti si sami připravili play list na diskotéku, kterou budou také provázet. Moc se těšíme. Děti posílaíi pozdravy rodičům.

 • 18. července 2019

  Krásné brzké ráno,

  dnes jsme si trošku přivstali, malé děti, tedy oddíly 1 - 5  odjiždí lodí v 8.30 hod na první výlet zdarma do nedalekého Petrovacu. A máme tu první narozeniny. Jelikož se jedná o starší dívku, větší oddíl si pro ni hned po ránu připravil překvapení. 

  Ty děti, které nepojedou na výlet čeká turnaj v přehazované a odpoledne si užijeme koupání a slunění na pláži a také hry v rámci jednotlivých oddílů. Večer nese název Velbloudí karavana. Jde o program, který si pro děti připravila paní animátorka. Jedná se o celotáborovou hru, rozdělenou do 5 světadílů. Děti budou vždy po dvou oddílech pomáhat s přípravou tématického dne. Jak už název napovídá, začínáme prvním světadílem -  Afrikou.

  Petrovac na Moru

  (zdroj Wikipedie)

  Na místě dřívějšího římského osídlení vznikla v průběhu staletí slovanská vesnice. Až do začátku 20. století neslo město název Kaštel Lastva. Tento název se dochoval dodnes v italštině. Současný název získal Petrovac dle krále Petra I., který vládl Jugoslávii až do roku 1934.

  Město také známé jako turistická destinace. Jako cíl pro rekreaci jej zpropagoval v roce 1923 bělehradský architekt Đorđe Jovanović. Tehdy měl Petrovac okolo 300 obyvatel. Místní pláž má délku okolo 600 metrů. V blízkosti Petrovace se také nachází dva ostrovy, Katič a Sveta neđela.

  Ze současnosti je zajímavé, že se zde natáčel film s agentem 007 - Casino Royale .

 • 17. července 2019

  Dobré ráno všem rodičům, kamarádům babičkám a dědečkům.

  Dnešní den nás čeká opravdu pestrý program. V dopolední části se pod vedením paní doktorky budou děti učit správnému dýchání na suchu i ve vodě vždy po dvou oddílech. Zbylé oddíly budou připravovat pláž na hru Magic Ball pro odpolední turnaj. Večer nám děti představí své oddílové vlajky. Připravily si i bojové pokřiky. Jsme všichni zvědaví, jakou kreativitou a jakými nápady nás děti překvapí. Večer bude zakončen oblíbenou discotékou.

 • 16. července 2019

  Dobré ráno z hotelu Zlatibor,

  děti se pomalu probouzejí do slunečného dne. Aby si po cestě děti dostatečně odpočinuly, byla snídaně posunuta na 9.hodinu. Po snídani nás čeká vybalování kufrů a také první koupání v moři. Po odpoledním klidu v 15 hodin proběhnou vstupní lékařské prohlídky. Ty děti, které paní doktorka prohlédne a napíše o každé prohlídce záznam, půjdou k moři.  Večerní program bude probíhat v rámci jednotlivých oddílů.

 • 15. července 2019

  Cca 23:00 hod 

  Informujeme rodiče, že letadlo v pořádku přistálo na letišti Podgorica v Černé Hoře. Děti budou přepraveny autokary na lokalitu Čanj k hotelu Zlatibor.

  Všichni v pořádku dorazili na hotel. Po příjezdu jsme se hned ubytovali do pokojů a šli spát.


zpět na přehled pobytů

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205