Slevy s ČPZP 2019

Informace z ozdravného pobytu

Informace z ozdravného pobytu Černá Hora - 1. turnus

 • 15. července 2019

  Krásné pondělní ráno. Tak my už jdeme do finále. Čas neúprosně odpočítává poslední hodiny 1. turnusu ozdravně léčebného pobytu. Včera proběhla závěrečná diskotéka, ještě před ní jsme našli "talent" - dvě děvčata z oddílu č. 6 a z oddílu č. 10 předvedly tanec v latinskoamerickém stylu. Pak nastalo poslední večerní loučení. Mobilní telefony se plnily novými kontakty a facebookové profily se obohatily o nové přátele.  :)

  Vše je zabaleno, připraveno k odjezdu. Máme všichni radost z toho, že se pobyt vydařil, počasí bylo sluníčkové a s některými z dětí snad na viděnou v příštím roce. Dnešní dopoledne mají děti s vedoucími volný program. A po obědě vyrážíme.......

 • 15. července 2019

  Tak a je konec...v pořádku jsme dorazili letadlem do Prahy i Ostravy. Všichni rodiče jste si vyzvedli své dětičky!
  Celý doprovodný personál 1. turnusu děkuje za úžasně strávených 14 dnů. Všichni jsme si užily hodně zábavy! Hlavní však je, že 14 dní u moře prospěje zdraví dětí. 
  Končí 1. turnus ozdravně léčebného pobytu s ČPZP v Černé Hoře.

 • 14. července 2019

  Posíláme pozdravy z Čanje. V noci byla bouřka, ale teď už svítí sluníčko a mírně pofukuje. Včera jsme převážně na pláži u moře strávili jeden z posledních dnů před odletem zpět domů. Na pláži bylo příjemně, teplo a foukal příjemný svěží větřík, voda byla teplá. Některé děti plavaly, cvičily a hrály plážové hry, nebo si stavěly z písku a kamení. Každý den měly děti zajímavý a bohatý program, tak aby byly spokojené. Odpoledne byl pro oddíly volný program, každý si ho využil podle svého. Počasí se změnilo, bylo pod mrakem, ale teplo. Večer děti strávily na "Brazilském karnevalu", kde došlo také k vyhlášení výsledků "Celotáborových prezentací zemí". Na prvním místě se umístil odd. č. 8 (Jamajka), druhé místo obsadil odd. č. 2 (Velká Británie) a na třetím místě skončily odd. č. 4 (Hawai) a odd. č. 6 (Japonsko). Co se týče masek, se některé děti opravdu vyřádily, ale zvítězit mohou jen někteří. Vyhrály 4 masky - popelářky, žena na kosmetice, pirát a smrtka. Pak následovala oblíbená diskoška.

  Dnes máme zase krásně, ale fouká. Dopoledne i odpoledne nás čeká program u moře. Musíme využít poslední den ke koupání a vodním hrátkám a taky se musí děti rozloučit s mořem.  "Relax cvičení a dýchání" u moře bude střídat závod "Vše nafukovací na vodě" a "Míčové hry". Na večer je pak připravena soutěž "Montenegro hledá talent". Doufám, že ho najdeme.... 

 • 13. července 2019

  Posíláme pozdrav všem, kdo na nás myslí. Je opět krásně a svítí nám sluníčko....Kromě koupání v moři děti včera hrály různé hry. Mladší a i starší děti soutěžily ve velmi oblíbené hře Magic Ball. Starší kluci si zahráli Frisbee. Včera  odpoledne a večer si děti užily nákupy v městečku Sutomore (výlet, který si mohly děti zakoupit). Nakoupily suvenýry, dárečky pro sebe a dárečky pro své nejbližší, jelikož už zbývá jen víkend a děti pojedou domů. Ostatní děti měly volný program - západ slunce, procházka po pláži...

  Dnešní slunečné dopoledne budou děti trávit u moře; i dneska budou procvičovat "dýchání hrou" a správné dýchání při plavání a cvičení. Dopoledne i druhá část dětí projde výstupní zdravotní prohlídkou. Odpoledne budou mít děti spíš volnější oddílový program, budou si připravovat masky na večer. Všechny děti se už těší a my taky. Jsme zvědaví, zda je pod maskami poznáme. Zdravíme..:)

 • 13. července 2019

  Další část fotografií bude dodána během dopoledne. :)

 • 12. července 2019

  Zdravíme všechny rodiče od moře, dnes je počasí sluníčkové. Včerejší dopolední program děti trávily různě. Některé nevynechají jedinou příležitost se svlažit v moři (i když včera byla voda hodně studená) a jiné zase chtějí hrát hry. Kromě těchto aktivit jsme ještě zvládli "dýchání hrou" a přidali jsme k tomu i cviky na protažení celého těla, a správné dýchání při cvičení. Po odpoledním klidu měly děti na programu turnaj ve vybíjené. Zúčastnily se všechny oddíly. Za urputného aplausu, potlesku a povzbuzování jsme po 2 hodinách znali vítěze. V mladší kategorii se vítězem stal oddíl č. 5 (chlapci) a ve starší kategorii se stal vítězem oddíl č. 10 (chlapci). Vyhlášení vítězů a odměny vítězům byly rozdány večer, ještě před promenádou netradičních účesů. Byla to pěkná podívaná. Nejprve se děti s účesy představovaly po oddílech a pak začal pravý rej. Všichni vedoucí šli dětem příkladem a bavili se společně s nimi. Čanjí se pak nesla oblíbená hudba dětí.

  Dneska už je počasí na jedničku. Všechny děti jsou v pořádku a užívají si poslední dny u moře. Dneska ladíme den v národních barvách (červeno, modro, bílé). Jinak čas se nám pomalu nachýlil a už se začíná zvolna blížit čas odjezdu. Dokladem toho je mimo jiné i to, že lékař už začíná dělat výstupní prohlídky některých oddílů. Dopolední a odpolední část dne budou děti trávit u moře. Velmi oblíbené jsou míčové hry (těch není nikdy dost) a frisbee. Menší děti v 16 hod. odjíždí na nákupní výlet do městečka Sutomore a když se vrátí, tak v 18,30 odjíždí velké děti. "Nákupní horečka" může začít. Přejeme pěkný den........:)

 • 11. července 2019

  Děti zdraví rodiče. Dnes už vykukuje sluníčko, ale pořád fouká silný vítr. Včera účastníci výletu hned po snídani vyrazili na cestu. Pan řidič s námi v pořádku projel skoro celé černohorské pobřeží. Projížděli jsme letovisky jako Sutomore, Petrovac, Bečiči a Budva, až jsme dorazili do starého byzantského města. Pak jsme se jednou ze tří bran přesunuli do historického jádra a na chvíli jsme se ponořili do dávné minulosti. Průvodkyně, která nás provázela nám vyprávěla zajímavé příběhy a při tom jsme se procházeli úzkými uličkami a náměstíčky. Kotor je historický a přírodní skvost Černé hory a součást světového dědictví UNESCO. V průběhu dopoledne se zatáhlo a když jsme nastupovali na loď, tak začalo pršet. Ovšem na ostrově Gospa, jako zázrakem přestalo pršet, a my jsme si mohli prohlédnout malebný katolický kostel a muzeum s námořními a dalšími exponáty. Výlet byl zakončen prohlídkou města Tivat.

  Ti, kteří nejeli na výlet si s vedoucími užívali v Čanji, i tady se v průběhu dopoledne zatáhlo. A odpoledne začalo opravdu hodně foukat, a někteří poprvé vytáhli z kufru teplejší oblečení. Díky nepřízni počasí, a taky z důvodu časové náročnosti výletu se večerní program "kroužky" odložil. Místo toho se děti podívaly na film "Ocelová pěst" .

  Dnes máme "pyžamový den", děti přijdou ke snídani v tom, v čem v noci spaly. Snad se povede některé modely nafotit. Pevně věřím, že se přidají i vedoucí. Zřejmě i dnes dojde ke změně programu, skrz silný vítr. Dnešní nácvik "dýchání hrou na suchu,dýchání hrou ve vodě", budou cvičit jen na suchu a k tomu si nově přidají " jóga pro děti", při kterém se správně naučí dýchat a protahovat celé tělo. Večer nás pak čeká přehlídka účesů a diskoška.

 • 10. července 2019

  Pěknou středu z Čanje. Dnes ráno už sluníčko zase vykukuje. Včera odpoledne jsme se naučili spoustu nových věcí. Po odpoledním klidu se všechny oddíly sešly na pláži. Odpoledne plné rehabilitace a dechového cvičení mohlo začít. Každý jednotlivý oddíl se učil správně dýchat, pod vedením odd. vedoucích, dle návodu zdravotníků a za dohledu p. doktorky. Děti nacvičovaly správný způsob dýchání. Na suchu - hluboký vdech nosem s přestávkou a dlouhý výdech. To stejné vyzkoušely děti do vody. Dětem se toto cvičení moc líbilo, "dýchání hrou na suchu, dýchání hrou ve vodě". Večer se nám představily poslední 4 oddíly se svou prezentací, odd. č. 2 - Velká Británie, odd. č. 3 - Taryland (smyšlená země), odd. č. 5 - Německo a odd. č. 6 - Japonsko. Taky došlo na odměňování za soutěž jednotlivců v plavání a za kreativitu. A pak hurá diskotéka...V noci se nad hotelem přehnala bouřka.

  Dnes ráno si někteří z nás o něco dříve přivstali, abychom v 8 hodin mohli jet autobusem do starého byzantského města Kotor. (tento výlet si děti zakoupily z nabídky dobrovolných výletů). Děti, které na výlet nejedou, budou trávit dopoledne i odpoledne u moře a nebo hrát vybíjenou a jiné hry na pláži. Večer bude plný kroužků.  

   

 • 9. července 2019

  Posíláme krásný pozdrav rodičům. Ráno se nad Čanji přehnala bouřka, ale teď už zase svítí sluníčko. Včerejší dopoledne trávily děti u moře, kde si pro ně animátorka připravila závod pro jednotlivce na jakémkoliv nafukovacím plavidle. Závodu se zúčastnilo asi 30 dětí, které se po odpískání vrhly všechny do moře a plavaly pod dozorem vedoucích, na svých plavidlech k bójkám a zase zpět na břeh. Děti, které nesoutěžily, mohutně povzbuzovaly. Vítězem se stal chlapec z nejmladšího oddílu č. 1. Byl to moc pěkný závod. Po odpoledním klidu se děti odebraly na hřiště, kde se odehrály turnaje v přehazované. Protože se hrálo "každý s každým", nebylo v našich silách to zvládnout, proto část zápasů odehrajeme dneska. Včera jsme nainstalovali na betonovou zídku 6metrový banner - nový nápad ČPZP. Děti si na něm mohou luštit křížovky, osmisměrky, sudoku, vybarvovat omalovánky, apod. - bude to moc fajn! Večer byl věnován kreativitě, děti malovaly, stříhaly, kreslily na chodník a nebo si chystaly své prezentace. Dokonce některé oddíly zvládly oblíbené večerní koupání. Našim dětem se nepodařilo zvítězit v přehazované nad dětmi z jiné pojišťovny, prohrály těsně.

  Dnes máme barevný den "Den Jamajský"  (žluto, zeleno, černý), znamená to, že v jídelně musí mít každé dítě včetně vedoucího na sobě alespoň jednu z těchto barev. Později můžete posoudit v galerii, jak se jim s tímto úkolem povedlo vypořádat. Večer bude ve znamení prezentace, představí se nám oddíly č. 2, 3, 5, 6. Ani dnes nebude chybět diskotéka.......

   

 • 9. července 2019

  Přidány fotky z barevného dopoledne, převládá černá. Zdravíme.

 • 8. července 2019

  Zdravíme rodiče z prosluněné Čanje. Dobré ráno. Včera se naše děti zúčastnily výletu do krásného města Budvy. Cestou jsme míjeli známý ostrůvek Sveti Stefan, který si mohly děti při zpáteční cestě vyfotit. Děti si prohlédly historickou část Budvy a pak společně s vedoucími využily zbylý čas k procházce, nákupu drobností nebo třeba nanuku. Po návratu na hotel nás čekal dobrý oběd a pak odpočinek. Po odpoledním klidu odešly všechny děti k moři, kde měly za úkol relaxovat. Někteří hráli přehazovanou v moři nebo stříkali na sebe vodu z vodních pistolí. Máme akční děti, nechtějí jen ležet na pláži, a to je dobře. Všichni se snažíme, aby děti u moře byly co nejčastěji. Mořský vzduch je vlhký a přesycený minerály. Mořská voda zase obsahuje látky, které prospívají imunitnímu systému. Je zde ideální pobyt pro astmatiky a alergiky a také děti s ekzémy či lupénkou. Večer nás překvapily se svou prezentací oddíly č. 4, 8, 9. Svými výkony nasadily hodně vysokou laťku. Ostatní oddíly se budou muset hodně snažit, aby je překonaly. Došlo i na vyhlašování výsledků "Plážové olympiády", v mladší kategorii vyhrál odd.č. 2, na druhém místě odd.č. 1, a třetí místo odd.č. 3. Ve starší kategorii vyhrál odd.č. 8, na druhém místě odd.č. 4, a třetí místo odd.č. 6. :) :)

  Co se týče dnešního programu se naše animátorka překonala. Na děti čeká dopolední soutěž jednotlivců "Vše nafukovací na vodě", odpoledne pak turnaj v přehazované (odd. č. 1, 2, 3, 4, 5, 6) a starší oddíly si zahrají turnaj smíšených družstev. Večer se ponese v duchu "malujeme", "tvoříme" a "kreslíme". Tak hurá na to..... Pěkný den  

 • 7. července 2019

  Zdravíme všechny rodiče od moře, kde počasí je stále sluníčkové. Dobrý den.

  Včera byla na programu již zmiňovaná olympiáda; soutěžilo se v těchto 4 disciplínách: "Plavání se záchrannou vestou", "Přenesení kruhu za stížených podmínek", "Házení míčku do kruhu" a "Nošení vody do kyblíku". Dětem se zápolení moc líbilo a všichni bojovali jako o život :) Slunečné odpoledne trávily děti opět u moře a získávaly důležitý vitamín D. Nejstarší oddíly (9, 10) si domluvily turnaj v přehazované s nejstaršímí dětmi z jiné pojišťovny. První dvě hry byly jen tak pro zábavu a dnes odpoledne se už pojede naostro. (Pevně věřím, že vyhrajeme - máme moc šikovné děti). Večer bylo na programu promítání filmu. Film byl odtajněn, a děti vybavené občerstvením shlédly "Zootropolis". Děti, které se promítání neúčastnily, se spolu se svými vedoucími věnovaly přípravě na dnešní večer.

  Dnes po snídani odjíždí děti spolu se svými vedoucími do historického města Budva, kde se nachází spousta krámků pro nákup suvenýrů. Jedná se o druhý výlet, který mají děti zdarma v rámci pobytu. Na každém výletě doprovází Vaše děti lékařský tým. Dnešní odpolední klid si prodloužíme o půlhodinu, aby si děti po výletě pořádně odpočinuly. Odpoledne nás čeká relax na pláži a večer bude laděn do rytmu Hawaie a Jamajky. Děti se už moc těší :) Tak my teda vyrážíme...

   

 • 6. července 2019

  Posíláme pozdrav všem rodičům a kamarádům co na nás myslí. Pěkné ráno. Počasí je neměnné, stále krásně, teplo. Včerejší večer byl plný překvapení, nejprve naše animátorka Pavla vyhodnotila stavby z písku. Porota (ve složení Jana, Pavla, Monika a Jana) vybrala tyto nejkrásnější stavby, pirátská loď (odd. č. 1), hradby s kostelem (odd. č. 3), velká propracovaná želva (odd.č. 6) a krokodýl, který měl i hodinky (odd. č. 10). :) Po vyhlášení staveb se nám představily 3 oddíly s prezentací své země. Odd. č. 1 - Karibik, odd. č. 7 - Pakistán, odd. č. 10 - Vatikán. No a pak vytoužená diskoška.

  Pro dnešní dopoledne a odpoledne má animátorka Pavla pro děti připravenou "Plážovou olympiádu". Pod tímto názvem si můžeme představit různé disciplíny, které na děti čekají. Necháme se překvapit. A večer je pro děti připraveno promítání filmu. Název filmu je zatím zahalen tajemstvím. Držte dětem pěsti, jdeme na to......

 • 5. července 2019

  Posíláme pěkný dopolední pozdrav. Od rána nám krásně svítí sluníčko, je příjemně teplo. Dneska se vydala druhá část dětí lodí na výlet do Petrovacu na moru. Včera odpoledne stavěly děti stavby z písku, každá stavba byla originál, a bylo těžké vybrat tu nejlepší a nejpěknější. Večer byl pak ve znamení přípravy oddílů na dnešní večer, který bude věnován prezentaci prvních tří zemí z celotáborové hry. Děti, které byly na výletě včera si dopoledne užívají na pláži, kde kromě koupání hrají míčové hry.Odpolední program na pláži oživí turnaj mezi oddíly ve volejbale a přehazované. Dneska pro Vás pořídíme skupinové fotografie. Všechny děti jsou v pořádku a těší se na večer, kdy po prezentacích zemí bude oblíbená diskotéka.......

 • 4. července 2019

  Fotky z dnešního dne budou dodatečně vloženy zítra. 

  Dobré ráno, dnes jsme se probudili do krásného a slunečného dne. Včerejší seznamovací večírek s diskotékou si děti náramně užily, vlnily se v rytmu hudby. Ale ještě před tím nám každý oddíl představil zemi, kterou bude zastupovat, důvod proč si tuto zemi vybrali a její vlajku. Je víc než zřejmé, že tato celotáborová hra děti zaujala a budeme se těšit, jak to dál bude pokračovat. :)

  Dnešní den je ve znamení výletu, a to lodí do Petrovacu na Moru. Jedná se o výlet, který mají děti zdarma v rámci pobytu. Dnes pojede jedna část dětí a zítra druhá. Později se můžete těšit na fotky. Po odpoledním klidu budou děti stavět na pláži stavby z písku.

 • 3. července 2019

  Děti posílají krásný pozdrav rodičům od moře. Všechny děti jsou v pořádku a těší se na celotáborový program a další zážitky. Pro dnešní den je na dopoledne připraven plážový volejbal a koupání v moři. O bezpečí dětí na pláži se kromě oddílových vedoucí stará ještě navíc zkušený místní plavčík. V průběhu dne se budou děti připravovat na celotáborovou hru "Planeta Země". Musí si zvolit zemi, kterou budou prezentovat svou barvou a písní či pokřikem. Večer by měl na terase proběhnout oblíbený seznamovací večírek.

 • 2. července 2019

  Dnes bude posunutý program - děti necháme pořádně dospat. V průběhu dnešního dne proběhnou vstupní lékařské prohlídky u paní doktorky a také seznamovací večer. Děti budou seznámeny s programem ozdravného pobytu.

   

  cca 2:00 hod. Milí rodiče, letadlo s dětmi v pořádku přistálo na letišti Podgorica v Černé Hoře. Nyní budou děti přepraveny autokary na lokalitu k hotelu Zlatibor.

  Děti v pořádku dorazily k hotelu Zlatibor. Ihned po příjezdu byly ubytované a šly spát.

 • 2. července 2019

  Dnešek byl odpočinkovým dnem, ale zítra se už všichni těšíme k moři. Plavky, ručník, sluneční brýle, opalovací krém, pokrývka hlavy a pití... povinná výbava na pláž nachystána, děti se už nemůžou zítřka dočkat! 


zpět na přehled pobytů

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205