Kód pojišťovny

Kampaň proti melanomu nabídne vyšetření zdarma ve 12 městech

Ostrava, 3. května 2018 – Našli jste na svém těle podezřelé pigmentové znaménko? Nechte si jej zdarma zkontrolovat lékařem v rámci preventivně vzdělávacího programu Spolu proti melanomu, který pořádá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Akce je pro všechny zájemce a uskuteční se během května ve 12 městech napříč devíti kraji České republiky.

Bezplatná prohlídka kůže odstartuje v Olomouci ve středu 9. května. Další možnost preventivního vyšetření dostanou lidé v těchto městech: Zlín, Pardubice, Česká Lípa, Kladno, Plzeň, Jihlava, Znojmo, Vyškov, Opava, Karviná. Poslední příležitost pro kontrolu kůže bude v Ostravě, kde kampaň ve středu 30. května skončí. Akce se s výjimkou Ostravy a Kladna koná na náměstích uvedených měst a ani v jednom z 12 míst konání nenese žádný výtěžek.

Mateřská znaménka zájemcům zkontrolují lékaři ve speciálním stanu vždy v době od 10 do 17 hodin. Součásti bude doprovodný program v oblasti zdravého životního stylu. Lidé si budou moci také například změřit množství tukové tkáně v těle nebo provést samovyšetření prsou na silikonovém modelu.

„Zhoubný melanom kůže patří mezi velmi závažné druhy rakoviny, neboť začíná relativně brzy metastazovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Podle statistik na něj zemře kolem 400 osob ročně. Je životně důležité odhalit nemoc včas, proto pokud máte na těle podezřelé znaménko, určitě na bezplatné vyšetření přijďte,“ uvádí ostravská dermatoložka MUDr. Sylva Zajícová z ordinace Zdravá kůže.com, která je odborným garantem projektu. Při nejasnostech budou pacienti odesíláni k podrobnějšímu vyšetření digitálním dermatoskopem, které je prováděno v ordinaci.

Kampaň Spolu proti melanomu pořádá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna již potřetí ve spolupráci s vybranými městy a dermatology. „Principem programu je odborné vyšetření pigmentových skvrn na těle klientů, s cílem včasného podchycení nebezpečí vzniku zhoubného melanomu nebo jiných závažných onemocnění či komplikací. Akce je určena pro širokou veřejnost, zdravotní pojištění u České průmyslové zdravotní pojišťovny není podmínkou vyšetření.,“ doplňuje tisková mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

V roce 2017 akce Spolu proti melanomu zavítala do 15 měst České republiky a stejně jako rok předtím, během návštěvy osmi měst, se setkala s velkým zájmem veřejnosti. Znaménka zdarma si během loňské kampaně nechalo vyšetřit téměř 6800 lidí. Podezřelé znaménko se našlo u 7,6 procenta vyšetřených pacientů. Další informace o akci najdete na www.spoluprotimelanomu.cz.

Jaké změny na kůži by vás měly přivést do stanu ČPZP? 

  • Plošné zvětšování - rozpíjení nebo vyvýšení znamének

  • Změna zabarvení znaménka

  • Krvácení, svědění, strup, červený okraj

  • Mají-li na kůži nový útvar, který se dlouho nehojí

  • Nově objevené, stále se měnící znaménko

  • Větší množství znamének na kůži

     

Místa a termíny kampaně Spolu proti melanomu 2018

Město

Den

Datum

Místo

Kraj

Olomouc

středa

9. 5. 2018

Horní náměstí

Olomoucký

Zlín

čtvrtek

10. 5. 2018

náměstí Míru

Zlínský

Pardubice

pondělí

14. 5. 2018

Pernštýnské náměstí

Pardubický

Česká Lípa

úterý

15. 5. 2018

Náměstí T. G. Masaryka

Liberecký

Kladno

středa

16. 5. 2018

ulice Na Stráni 3340

Středočeský

Plzeň

čtvrtek

17. 5. 2018

náměstí Republiky

Plzeňský

Jihlava

pondělí

21. 5. 2018

Masarykovo náměstí

Vysočina

Znojmo

úterý

22. 5. 2018

Horní náměstí

Jihomoravský

Vyškov

středa

23. 5. 2018

Masarykovo náměstí

Jihomoravský

Opava

pondělí

28. 5. 2018

Horní náměstí

Moravskoslezský

Karviná

úterý

29. 5. 2018

Masarykovo náměstí

Moravskoslezský

Ostrava

středa

30. 5. 2018

AVION Shopping Park

Moravskoslezský

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.