Kód pojišťovny

Mobilní aplikace ZDRAVÍ V MOBILU usnadňuje život již téměř 19 tisícům uživatelů

Olomouc, 25. dubna 2017 – Mobilní aplikaci s názvem ZDRAVÍ V MOBILU, se kterou přišla Česká průmyslová zdravotní pojišťovna letos v lednu, si již stáhlo na 19 tisíc lidí. Každý sedmý je přitom aktivní uživatel, který sleduje osobní údaje o svém zdraví.

Nová aplikace ZDRAVÍ V MOBILU pomáhá příznivcům chytrých telefonů s operačním systémem Android a iOS s hledáním nejbližšího smluvního lékaře ČPZP, najde nejbližší lékárnu, poskytne informaci o lékařských pohotovostech.

„Chcete-li, aplikace za vás bude automaticky hlídat, kdy se blíží vaše další očkování. Přes chytrý telefon také můžete sjednat i cestovní pojištění pro cestu do zahraničí,“ přibližuje další výhody aplikace vedoucí odboru produktů a služeb Libor Bedrlík.

Průvodce těhotenstvím

Aplikace ZDRAVÍ V MOBILU je neocenitelným pomocníkem i pro nastávající maminky. Provede je těhotenstvím týden po týdnu, upozorní na těhotenská vyšetření, nabídne výběr jména pro jejich dítě a hlídá blížící se termín porodu, takže včas pomůže s nákupním seznamem pro miminko i s přípravou tašky do porodnice. Navíc seznámí maminky i s tím, na co nemají zapomenout po porodu. Zajímavých funkcí pro těhotné má ZDRAVÍ V MOBILU připraveno samozřejmě mnohem víc. Kromě těhotenské kalkulačky třeba maminkám prozradí, kdy je jejich miminko velké třeba jako zralá malina.

Funkce pro pojištěnce ČPZP

Všechny uvedené funkce aplikace může využívat každý uživatel, bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny je zaregistrován. Pro klienty České průmyslové zdravotní pojišťovny jsou ale připraveny další funkce. Pojištěnci ČPZP, kteří mají aktivovanou elektronickou přepážku (lze učinit on-line či na pobočce ČPZP) budou mít přístup i do zabezpečené úrovně aplikace, kde najdou již své osobní údaje.

„V osobním účtu si pojištěnec prověří, kolik korun zaplatila ČPZP za konkrétní lékařské výkony, zjistí si potřebné informace o svých lékařích, dostane se do seznamu užívaných léků. Brzy již bude aplikace hlídat i případné lékové interakce. Pokud bude klient chtít mít k dispozici lékařské zprávy své nebo svých dětí, ani to není s aplikací problém. Není nic jednoduššího, než si je nafotit, uložit a v případě potřeby odeslat třeba praktickému lékaři na email. Také když ve svém osobním účtu klient zjistí nesrovnalosti, bude moci přes mobil nahlásit nesprávně vykázanou péči,“ vysvětluje Libor Bedrlík a dodává, že zabezpečená úroveň obsahuje i standardní kartičku pojištěnce nebo informace o zálohách či nedoplatcích OSVČ.

„Sledujeme reakce uživatelů, a neustále pracujeme na drobných vylepšeních. Do budoucna počítáme s rozšířením funkcí, chceme navázat na prenatální věk informacemi, které poradí maminkám dětí od 0 do tří let. Dále chceme zasílat preventivní upozornění,“ nastiňuje záměry vedoucí odboru produktů a služeb Libor Bedrlík.

V Olomouckém kraji ČPZP přibylo pojištěnců

ČPZP má 1,24 milionu pojištěnců, z toho přibližně 221 tisíc, tedy zhruba 18 procent všech pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny, žije v Olomouckém kraji. K 1. lednu 2017 se v kraji zaregistrovalo k ČPZP celkem 1461 pojištěnců.

V Olomouckém kraji požádalo o výpis z osobního účtu pojištěnce (OÚP) v roce 2016 celkem 1901 pojištěnců, kdežto v roce 2015 to bylo 1785 pojištěnců, tedy cca o 100 méně. U elektronického výpisu z účtu pojištěnce nelze identifikovat kraj, za rok 2016 bylo celkem požádáno o 25 879 unikátních výpisů z OÚP.

ČPZP má v Olomouckém kraji 1640 smluvních poskytovatelů zdravotních služeb (PZS). V roce 2016 uskutečnila v kraji 55 fyzických kontrol v celkové částce 4,9 milionu korun, z toho tři kontroly byly na podnět pojištěnce v hodnotě 31 tisíc korun. Prostřednictvím svého informačního systému zkontrolovala ČPZP v kraji 142 PZS a finanční vyčíslení činilo 1,1 milionu korun. Z toho na podnět pojištěnců bylo 13 kontrol v částce 11 748 korun.

 

ČPZP má v Olomouckém kraji 16 ze 110 svých poboček. Nejnovější pobočka působí od května 2015 v Hanušovicích, od října 2016 je otevřená pobočka v Jeseníku, kam se přestěhovala z České Vsi. Pobočky v Šumperku, Zábřehu na Moravě, Šternberku a Litovli mají od ledna 2017 nově otevřeno i v pátek.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.