Kód pojišťovny

Cestovní pojištění do zahraničí se u ČPZP vztahuje i na onemocnění COVID-19

12.07.2022

Ostrava, 12. července 2022 – Přemýšlíte o výhodném cestovní pojištění? U České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) si můžete sjednat cestovní pojištění do zahraničí pro vás a vaše blízké osoby za velmi nízké ceny. Cestovní pojištění lze uzavřít online na webu nebo pobočkách ČPZP. Krytí léčebných výloh se vztahuje v souvislosti s onemocněním COVID -19 i na země s vysokým rizikem nákazy a země s velmi vysokým rizikem nákazy.

 „V případě, že klient v zahraničí onemocní COVID-19, bude mu poskytnuto pojistné plnění za léčbu, předepsané léky lékařem a případně repatriaci až do 1 milionu korun. To platí i pro cesty označené Ministerstvem zahraničních věcí České republiky (MZV) do zemí s vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy. Pojištění tedy platí pro země označené zeleně, oranžově, červeně a tmavě červeně v tzv. „Rozcestníku“ vydaném MZV. Všem klientům doporučujeme, aby před vycestováním za hranice sledovali aktuální informace na webových stránkách MZV nebo na webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů,“ vysvětluje tisková mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

Pokryje pojištění vyhlášenou karanténu?

Pokud je pojištěnému nařízena státním orgánem v cílové destinaci (zdravotnickou nebo hygienickou institucí) preventivní karanténa (bez identifikovaného onemocnění) v přímé souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19, lze poskytnout pojistné plnění pouze tehdy, má-li pojištěná osoba sjednané připojištění COVID plus. Z pojištění se hradí ubytování a strava do 15 000 korun, či náhradní doprava do ČR také do 15 000 korun. Pojištění lze sjednat online i na pobočkách ČPZP ke krátkodobému cestovnímu pojištění léčebných výloh do zahraničí. Cena je fixní na pobyt a osobu, konkrétně 290 korun pro oblast Evropa, 390 korun pro svět bez USA a 520 korun pro svět včetně USA.

Pojištění platí i pro země s vysokým rizikem nákazy a země s velmi vysokým rizikem nákazy (země označené červeně a tmavě červeně v „Rozcestníku“).

Rozhodující pro platnost pojištění je, v jakém stupni rizika nákazy je země v době počátku pojištění (v okamžiku vstupu do země). Toto ustanovení platí i pro pojištění léčebných výloh do zahraničí.

Cestovní pojištění je jistota

Cestovní pojištění vytváří finanční jistotu pro případ úrazu nebo náhlého onemocnění v zahraničí. „V případě pojistné události za vás pojišťovna uhradí veškeré finanční náklady za léčbu včetně nutných nákladů až do výše sjednaného rozsahu a limitu pojistného plnění. Pojištění kryje léčebné výlohy v zahraničí, a to hospitalizaci, léky předepsané lékařem, nutné lékařské zákroky včetně repatriace neboli převozu. Bez sjednaného cestovního pojištění by se vám cesta mohla znatelně prodražit,“ připomíná mluvčí Mazurová.

Jedno z nejvýhodnějších cestovních pojištění na trhu

ČPZP nabízí cestovní pojištění ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou za velmi nízké ceny pojistného s dostačujícím limitem pojistného krytí.  „V porovnání s konkurencí nabízíme jedno z nejvýhodnějších cestovních pojištění na trhu. Cestovní pojištění kryje léčebné výlohy v zahraničí do částky 10 milionu korun, u pojištění odpovědnosti je limit pojistného plnění pokryt částkou 4 miliony korun, trvalé následky úrazu jsou kryty částkou až půl milionu korun. Navíc osoby blízké ve vztahu k pojistníkovi, které nejsou pojištěnci ČPZP, mají též zvýhodněné sazby pojištění,“ doplňuje mluvčí ČPZP.

Pouhých 12 korun denně vás v zahraničí ochrání

Cestovní pojištění může sjednat pouze pojištěnec ČPZP, a to i pro osobu blízkou, která není pojištěncem ČPZP, za ceny pojištění jako pro osoby zdravotně pojištěné u ČPZP, tedy za zvýhodněné sazby. Stále platí pro online sjednané pojistné smlouvy sleva ve výši 5 % za opakované sjednání balíčku Komplet v daném roce a studenti do 26 let s námi cestují za sazby pro věkovou kategorii 0-17 let.  Čtyřčlenná rodina, dva dospělí a dvě děti do 18 let, zaplatí za pojistné krytí léčebných výloh na čtrnáctidenní pobyt v Evropě celkem 672 korun při sjednání online. To znamená, že průměrná cena na osobu je pouhých dvanáct korun denně.

Pojistné krytí pro dovolenou v Evropě, 14 dní, dva dospělí + dvě děti do 18 let: 

Rozsah pojištění

celková cena

Léčebné výlohy

672 korun

   

Balíček Standard

896 korun

léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti

 

Balíček Komplet

1 204 korun

léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti + úrazové pojištění (trvalé následky úrazu a smrt následkem úrazu)+ zavazadla

 

Balíček Léto (pouze on-line)

1 484 korun

léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti + úrazové pojištění (trvalé následky úrazu a smrt následkem úrazu) + zavazadla + sportovní vybavení

 

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.