Naše mobilní aplikace
"Zdraví v mobilu"
nabízí lepší orientaci v péči o vaše zdraví
Stáhněte si aplikaci, se kterou budete mít své zdraví pod palcem. Získejte online přehled o všech výdajích a službách. Proplácení preventivních programů nebylo nikdy jednodušší. Připomeneme termíny preventivních prohlídek, zobrazíme kartičku pojištěnce a nabídneme mnohem více.

Naši aplikaci naleznete na Google Play i App Storu ve verzích pro Android a iOS.Funkce pro pojištěnce

Osobní účet

Přehled výdajů a služeb

Chcete vědět, kolik zaplatila pojišťovna za vaši zdravotní péči? Ukážeme vám to. A můžete se podívat i na náklady za své děti nebo třeba rodiče.

Průkaz pojištěnce

Elektronický průkaz EHIC

Jste u lékaře a zapomněli jste průkaz pojištěnce? Nevadí, v mobilní aplikaci máte průkaz stále u sebe. Pro vás i vaše děti.

Proplácení preventivních programů

Bez návštěvy pobočky

Chcete si nechat proplatit preventivní program? Vyfoťte požadované doklady podle návodu, zadejte číslo svého účtu a odešlete požadavek na ČPZP. Snadno a rychle.

Bonus plus

Přehled účtu a registrace

Bonus Plus je doplňkový preventivní program ČPZP založený na principu získávání a čerpání bodů. Podívejte se na svůj stav bodů, případně se do programu registrujte.

Krok pro zdraví

Projděte se k odměně

Speciální preventivní program pouze pro uživatele mobilní aplikace. Za nachozené kroky můžete získat odměnu.

Preventivní prohlídky

Termíny prohlídek

Ukážeme datum posledních preventivních prohlídek, kdy se blíží nový termín a dopředu Vás upozorníme, že máte jít k lékaři.

Registrace do
E-přepážky

Zaregistrujte se v aplikaci

Pokud nemáte přístup na funce pro pojištěnce a nejste registrování v E-přepážce, můžete registraci a přístup pro svou osobu vytvořit pohodlně v této funkci.

Přidělení oprávnění
na dítě

Přidejte si své dítě do aplikace

Přihlášení klienti si mohou snadno přidat oprávnění na své nezletilé dítě a vidět tak jeho osobní účet, kartičku pojištěnce nebo proplácet preventivní programy.

Poplatky

Za léky a u lékaře

Podívejte se, kolik jste letos zaplatili na doplatcích za léky nebo na poplatcích u lékaře. A když částka překročí ochranný limit, automaticky vám pošleme přeplatek zpět.

Porovnání výdajů

Porovnání výdajů na péči

Zjistěte, které léky stály nejvíce, kolik stála vaše zdravotní péče za celý rok a jak jste na tom ve srovnání s průměrným pojištěncem.

Seznam lékařů

Aktuálně navštěvovaní lékaři

Nemůžete si vzpomenout, jak se jmenuje ortoped, u kterého jste byli před měsícem? Můžeme vám také ukázat, které lékaře navštěvují vaše děti, až se vás budou u vyšetření zase ptát.

Seznam léků

Aktuálně užívané léky

Když si nevzpomenete na názvy léků, které užíváte, protože jsou složité, nevadí. My vám je připomeneme. A můžete si rovnou poznačit dávkování.

Lékařské zprávy

V elektronické podobě

Až se vás praktický lékař zeptá na výsledek vyšetření u kardiologa, přepošlete mu zprávu na jeho e-mail. Stačí si jen všechny zprávy vždy vyfotit, uložit do aplikace a popsat.

Přijaté platby OSVČ

Přehled vyúčtování plateb

Děláte vyúčtování daní a potřebujete přehled záloh teď hned? Máte ho mít. A ještě si ověříte, jestli nemáte na zdravotním pojištění dluh.

Žádost o průkaz pojištěnce

Nový průkaz pojištěnce

Pokud jste ztratili svůj průkaz pojištěnce, můžete si snad požádata o nový, který bude zaslán na Vaši adresu.

Dlouhodobý pobyt

Oznámení dlouhodobého pobytu

Chystáte-li se pracovat v cizině, můžete podat oznámení o dlouhodobém pobytu v zahraničí.

Schránka klienta

Zprávy odeslané do E-přepážky

Některé funkce generují výstupní sestavu. Výsledky zpracování pak najdete ve schránce klienta.

Zdraví v mobilu menu Osobní účet Seznam lékařů

Proplácení preventivních programů

Registrace do E-přepážky

Osobní účet

Kartička pojištěnce

Funkce pro veřejnost

Cestovní pojištění

Výhodné sazby cestovního pojištění

Jednoduše a rychle uzavřete cestovního pojištění s výhodnými sazbami pro pojištěnce ČPZP. Pojištění můžete zaplatit ihned platební kartou a zítra můžete v klidu cestovat.

Najdi lékárnu

Nejbližší lékárna v okolí

Hledáte nejbližší lékárnu? Najdeme ji a ukážeme vám také, jakou má otevírací dobu. Víme o všech lékárnách po celé ČR.

Najdi lékaře

Nejbližší lékař v okolí

Najdeme smluvního lékaře ČPZP. Nabídneme vám kontaktní údaje včetně ordinační doby. Stačí kliknout, a spojíme vás s ordinaci, kde si domluvíte návštěvu.

Najdi pobočku ČPZP

Nejbližší pobočka ČPZP v okolí

Ukážeme vám všechny pobočky po celé ČR. Dozvíte se, kdy nás můžete navštívit a třeba i to, jestli ve vámi vybrané pobočce je bezbariérový přístup.

Důležitá čísla

Telefonní čísla pro tísňová volání

Občas se ocitneme v nouzi. A pak se možná hodí přehled důležitých čísel. Stačí kliknout a my vás telefonicky spojíme.

Lékařská pohotovost

Nejbližší lékařská pohotovost

Řešit zdravotní problémy v sobotu večer není příjemné. My vám to usnadníme a poradíme, kde najít lékařskou pohotovost.

Očkování

Přehled očkování s připomenutím

Podívejte se jaká očkování jsou u nás běžná. A když už se necháte očkovat, poznamejte si vše do naší aplikace. Upozorníme vás 60 dní předem na termín přeočkování.

Cestovní pojištění Najdi lékárnu Najdi pobočku ČPZP

Funkce pro nastávající maminky

Myslíme i na nastávající maminky a v naší aplikaci Zdraví v mobilu jsme pro ně připravili mnoho zajímavých funkcí a služeb. Ostatně, podívejte se.

Vývoj miminka Těhotenská vyšetření Velikost miminka

Jak používat Zdraví v mobilu jako pojištěnec

Stáhněte si aplikaci Zdraví v mobilu do svého telefonu. Abyste mohli v mobilní aplikaci používat všechny funkce pro pojištěnce ČPZP, musíte být pojištěncem ČPZP (noví klienti se mohou registrovat zde) a mít aktivovanou Elektronickou přepážku ČPZP.

Pokud jste uživatelem Elektronické přepážky ČPZP, můžete se v mobilní aplikaci přihlásit jako uživatele E-přepážky ČPZP, v části pro nastavení v položce "Nastavit přihlašovací údaje". Zde stačí vybrat volbu "Potřebuji získat přihlašovací heslo", vyplnit přihlašovací jméno do Elektronické přepážky a mobilní číslo, které jste si pro přístup do E-přepážky registrovali. ČPZP vám obratem pošle prostřednictvím SMS heslo pro přihlášení se v mobilní aplikaci. Přihlašovací jméno a heslo poté nastavíte v Menu mobilní aplikace, a následně se již dostanete například na svůj osobní účet, přehled lékařů, kartičku pojištěnce, přehled OSVČ a mnoho dalších funkcí.

Klienti, kteří své přihlašovací heslo znají, mohou v menu "Nastavit přihlašovací údaje" zvolit přímo volbu "Znám přihlašovací heslo".

Registrace do Elektronické přepážky

Jestliže nejste registrováni v Elektronické přepážce ČPZP a chcete mít přístup třeba na osobní účet, pak se jednoduše (a rychle) zaregistrujte prostřednictvím funkce "Registrace do E-přepážky" v mobilní aplikaci, na kterékoliv pobočce ČPZP nebo prostřednictvím webových stránek Elektronické přepážky.

Registrace prostřednictvím mobilní aplikace je ale nejjednodušší a stačí během vyplňování požadavku pořídit reálnou fotografii žadatele a vyfotit doklad totožnosti žadatele. To vše za účelem ověření totožnosti.

Oprávnění na děti

Chcete-li mít v mobilní aplikaci přístup na kartičky pojištěnce nebo třeba proplácení preventivních programů i pro své děti, můžete si přidat oprávnění z naší mobilní aplikace. Pro přihlášené klienty je tato možnost pod názvem Přidělení oprávnění na dítě v aplikaci dostupná. Stačí v žádosti pořídit fotografie dokladu totožnosti rodiče (přihlášeného uživatele), reálnou fotografii obličeje žadatele (rodiče) a rodný list dítěte, který prokáže vazbu žadatale a dítěte. Po přidělení oprávnění ihned uvidíte například osobní účet dítěte nebo budete moci proplácet preventivní programy na své dítě.

REGISTRACE k ČPZP

Pokud máte s aplikací problémy, zkuste se prosím podívat na řešení některých potíží:

Nejčastější dotazy

ČPZP