Slevy s ČPZP 2019

Preventivní programy ČPZP v roce 2020

Žena po porodu

Vyberte si své pomůcky na kojení nebo si zacvičte. Přispějeme částkou až 1 000 Kč.

ČPZP poskytuje příspěvek ženám po porodu. Příspěvek je určen ženám po porodu dítěte do dosažení 1 roku věku dítěte. V případě vícečetného porodu nelze příspěvek navýšit.

Možnosti čerpání:

  • pomůcky na kojení a krmení dětí (formovače a chrániče bradavek, kojící kloboučky, absorpční prsní vložky,  odsávačka mateřského mléka včetně příslušenství a náhradních dílů, ohřívačka, nádoby na uchovávání tekutin - především mateřského mléka, umělé výživy, čaje apod., lahve/nádoby na kojení/krmení, vč. saviček,  sterilizátory kojeneckých lahví a pomůcek ke kojení, kojící polštáře)
  • cvičení pro ženy

Produkty pro ženy po porodu musí být zakoupeny v lékárně (popř. v e-shopu lékárny), ve zdravotnických potřebách (popř. e-shopu zdravotnických potřeb) nebo ve specializovaných prodejnách (kamenné prodejny i e-shopy; např. prodejny pro matky a děti).

Příspěvek nelze čerpat opakovaně na jedno dítě (tj., pokud bylo čerpáno v roce 2019, nelze čerpat v roce 2020). Příspěvek je platný pro rok 2020, pokud pojištěnka začne program čerpat v roce 2020, nebude již mít nárok čerpat příspěvek na dané dítě v rámci programu Žena po porodu v roce 2021.

Realizace příspěvku:

K čerpání převodem na bankovní účet je nutné předložit:

  • Číslo účtu: průkazní kartička k bankovnímu účtu, výpis z bankovního účtu (popř. jeho čitelná kopie) nebo jiná prokazatelná forma (např. doložení čísla účtu v mobilní aplikaci apod.)
  • Občanský průkaz
  • Rodný list nebo průkaz pojištěnce – dítěte, ke kterému je příspěvek uplatňován
  • Doklad o úhradě

Obecné podmínky k čerpání preventivních programů naleznete v části "Zásady čerpání preventivních programů". Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 6 měsíců od data vystavení, příjem dokladů končí 31.12.2020.

Zpět na přehled
Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205