Slevy s ČPZP 2019

Dotazy na lékaře

Téma - Vnitřní lékařství

odpovídá: MUDr. Jaroslava Čiefová | dotazů: 9 333

Close

MUDr. Jaroslava Čiefová

V letech 2002-2008 studovala na 1. LFUK v Praze všeobecné lékařství, po ukončení studií nastoupila na interní oddělení nemocnice Mladá Boleslav. V roce 2010 ukončila interní základ testem, v roce 2013 atestovala v oboru vnitřní lékařství. Po atestaci nastoupila na rodičovkou dovolenou, na které je dodnes. Během rodičovské dovolené absolvovala průběžně stáže z oboru všeobecného praktického lékařství s cílem rekvalifikace, současně vypomáhá v nemocnici s hodnocením Holterovských vyšetření.

Má zkušenosti s pohotovostními službami na urgentním interním příjmu a interním lůžkovém oddělení, plicním oddělení, geriatrii a LSPP. V listopadu 2016 vystřídala v dotazech na lékaře MUDr. Blažeje.

Close

Nový dotaz na lékaře

Pro správnou odpověď prosím vyplňte položky tohoto formuláře. V případě, že nemůžete některé položky dotazu vyplnit, protože například neberete žádné léky, napište neužívám.
Dotaz a odpověď (mimo další údaje) budou zveřejněny, neuvádějte prosím osobní údaje, včetně celého jména.
Upozorňujeme, že nevhodné nebo vulgární dotazy mohou být bez upozornění vymazány.


Souhlasím s odesláním odpovědi na můj dotaz na uvedený e-mail


Vložte prosím ověřovací, antispamový kód z obrázku vlevo.

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Jak by šlo poznat zánět lymfatických uzlin? Byla by horečka, zimnice, místo zarudlé atd. nebo to může probíhat i bez příznaků? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, zánět lymfatických uzlin se projevuje stejně jako jiný zánět v těle - horečka, zimnice, bolestivé, zvětšené uzliny. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 24.11.2019 17:27:54

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Může při obezitě v mladším věku vzniknout arteroskleróza pokud se všude po těle ukládá tuk v podobě bouliček? Jak by se to projevilo? Jak lze poznat chronické záněty? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, ateroskleróza je komplexní proces kornatění tepen, na kterém se podílí celá řada faktorů. Obezita je jeden z nich. U obézních lidí je větší riziko aterosklerózy, ať už mají nebo ne lipomy (ty s tím nijak nesouvisí). S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 24.11.2019 17:14:03

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Může bolest krční páteře při záklonu souviset i s postižením vnitřních orgánů? Cviky na její uvolnění docela zabírají, ale druhý den je to to samé. Děkuji moc za odpověď. Přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, nesouvisí. Cviky je potřeba dělat trvale a navíc je vhodné provádět i prevenci. S pozdravem MUDr. čiefová

Vloženo: 24.11.2019 13:04:24

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Je atherom nějakým způsobem nebezpečný (např. může díky němu vzniknout krevní sraženina, jak se píše na internetu atd.) pokud má jen 0,3 x 0,3 cm? Nachází se v tříslech, už asi 5 měsíců, nijak se nezvětšuje, nebolí. Vypadá jako bílý 'beďar', do podkoží spíše nezasahuje. Může se jednat i o něco jiného? Mělo by se to nějak řešit? Mockrát děkuji za odpověď. Hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, není nebezpečný, trombóza a něj nehrozí. Pokud Vás tak trápí, nechte si ho odstranit na kožním nebo na chirurgii. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 24.11.2019 10:16:17

Vdechnutí

Dotaz:
Dobrý den Co se může stát při vdechnuti drobků jídla? Muze to souviset s hlenem v krku a mírným kašlem? Odejdou tyto drobky nějak z plic? Dekuji za odpověď.

Odpověď:
DObrý den, s drobnými drobky si tělo poradí, proto se objevuje primárně zakuckání, kterým se tělo snaží drobky dostat ven. Pomocí hlenu jsou postupně vykašlány. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 23.11.2019 22:41:04

Bolest zánártí

Dotaz:
Dobrý den. Při pohybu dolní kostry nohy nahoru začne tlak v zánártí a jde i trochu nahoru do končetiny. Jsou na to nějaké cviky? Muze jít i o projev trombozy? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, spíše se jedná o zkrácené šlachy. Stačí se každý den pořádně protahovat. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 23.11.2019 22:38:05

Pocení

Dotaz:
Dobrý večer, Chtěla jsem se zeptat. Již 15 let trpím nadměrným pocením (hlavně v podpaží). Doktorkamě kvůli tomu poslala na endokrinologii. Kde mi bylo receno,ze je vše v pořádku. Je mi to hodně nepřijmé hlavně z estetického hlediska. Navíc mi žádné antiperspiranty a ani deodoranty nepomáhají. Nevíte jak daný problém řešit? Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, pokud na endokrinologii nenašly příčinu, jedná se tedy o primární hyperhidrózu. Zde se naskytuje možnost aplikace botulotoxinu, která se uvádí jako nejefektivnější, bohužel pojišťovna ji nehradí., a musí sepravidelně po několika měsících opakovat. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 23.11.2019 21:40:38

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Dnes mě extrémně asi na 5 sekund zabolelo břicho. Poté to ihned odeznělo, mohlo o něco jít? Děkuji, hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, 5 vteřinová bolest, která spontánně odezní, nic neznamená. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 22.11.2019 16:55:03

Bolest za krkem

Dotaz:
Dobrý den. Již asi týden bolí při záklonu hlavy mírně na levé straně krku. Pouze při záklonu nebo občas i otáčení. Nijak to nevadí, zkusím začít cvičit na krční páteř a snad to pomůže. Projevuje se jakto i skřípnutý nerv nebo nějaký zánět nebo se bude jednat o nějaké zablokování/špatné držení hlavy? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, pravděpodobně jde jen o blokovanou krční páteř. Cviky by měly vést k úlevě. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 22.11.2019 12:14:34

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Asi před rokem jsem měl na prstu u nohy klíště - s domněním, že je to strup jsem ho omyl seškrabal. Bylo malé, poté se nevytvořil žádný otok, ani červený kruh s bílým kruhem uprostřed. Žádné příznaky jiné nebyli, ani horečky nic. Také v nedávné době kousnutí od malého komára - to samé. Poznal bych, pokud bych byl nakažený boreliózou? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, pokud budete každou věc takto řešit, brzy se z toho zblázníte. Nemyslete na to, co by kdyby, nesledujte se tak přehnaně. Místo sledování sebe a internetu se raději věnujte běžným věcem. Pokud se stále bojíte o své zdraví, řešte to se svým lékařem, který Vás jistě nasměřuje tím správným směrem. A odpověď na váš dotaz, s vysokou pravděpodobností byste to poznal, pokud by se udělalo typické začervenání. Téměř každý člověk se setkal s klíštětem nebo byl poštípán hmyzem a věřte tomu, že neřeší to, co vy. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 20.11.2019 17:54:34

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Rozezná kožní lékař např. i tukovou bouličku či uzlinku nebo to spadá do jiného oboru? Moc děkuji. Hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, opakovaně píši, že si máte zajít primárně za svým praktickým lékařem, se všemi dotazy a obtížemi, co máte. On-line poradna je tu jen pro občasné dotazy, ne několik dotazů denně od jedné osoby, které se stále opakují. Dále již na ně odpovídat nebudu. Řešte to se svým obvodním lékařem. MUDr. Čiefová

Vloženo: 20.11.2019 17:10:13

Rehabilitace

Dotaz:
Dobrý den. Mohl bych se prosím zeptat, pokud lékař vydal poukaz na ošetření kvůli zablokovanému žebru což je 3 měsíce zpátky a rehabilitačním lékařem mi bylo nabídnuto, že mohu přijít kvůli plochým nohám, aby mi ukázal cviky - mohu tam jít znovu bez poukazu, pokud se bolest žeber, která byla i předtím znovu vrátila nebo na to potřebuji další poukaz k ošetření? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, záleží na daném RHB lékaři, zda-li poukaz bude vyžadovat. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 20.11.2019 14:30:00

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den lze u obézních lidí sledovat tzv. špatné rozložení tuku v podobě stovek malých podkoznich útvaru v podkoží stehen, břicha, předloktí, prs atd.? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, ano i u obézních lidí se mohou vyskytovat bulky, nejde ale o špatné rozložení tuku, prostě se jedná o tukové bulky. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 19.11.2019 20:17:11

Lipomatóza

Dotaz:
Dobrý den. Jak se prosím Vás projevuje benigní familiární lipomatoza a další druhy lipomatózy? Lze je poznat charakteristickými velkými útvary? Je toto onemocnění nějakým způsobem nebezpečné? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, onemocnění se projevuje většinou velkými tukovými boulemi různě po těle, může se vyskytovat i jako součást syndromů, tedy s dalšími nemocemi. Pokud jde jen o benigní lipomatózu, nijak pacienta na životě neohrožuje, jde spíše jen o kosmetický problém. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 19.11.2019 20:02:08

Bolest močového měchýře

Dotaz:
Dobrý den. Dnes mě po 1,5 h ve vlaku před močením píchalo trochu v močovém měchýři a v pupíku, nešlo se vymočit. Po hodině zase vše v pořádku. Mohlo jít o následek sezení nebo něco jiného? Děkuji. Hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, pokud obtíže ustoupily, tak ano. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 06.11.2019 18:40:18

Zpět na výběr témat

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205