Slevy s ČPZP 2019

Dotazy na lékaře

Téma - Vnitřní lékařství

odpovídá: MUDr. Jaroslava Čiefová | dotazů: 9 328

Close

MUDr. Jaroslava Čiefová

V letech 2002-2008 studovala na 1. LFUK v Praze všeobecné lékařství, po ukončení studií nastoupila na interní oddělení nemocnice Mladá Boleslav. V roce 2010 ukončila interní základ testem, v roce 2013 atestovala v oboru vnitřní lékařství. Po atestaci nastoupila na rodičovkou dovolenou, na které je dodnes. Během rodičovské dovolené absolvovala průběžně stáže z oboru všeobecného praktického lékařství s cílem rekvalifikace, současně vypomáhá v nemocnici s hodnocením Holterovských vyšetření.

Má zkušenosti s pohotovostními službami na urgentním interním příjmu a interním lůžkovém oddělení, plicním oddělení, geriatrii a LSPP. V listopadu 2016 vystřídala v dotazech na lékaře MUDr. Blažeje.

Close

Nový dotaz na lékaře

Pro správnou odpověď prosím vyplňte položky tohoto formuláře. V případě, že nemůžete některé položky dotazu vyplnit, protože například neberete žádné léky, napište neužívám.
Dotaz a odpověď (mimo další údaje) budou zveřejněny, neuvádějte prosím osobní údaje, včetně celého jména.
Upozorňujeme, že nevhodné nebo vulgární dotazy mohou být bez upozornění vymazány.


Souhlasím s odesláním odpovědi na můj dotaz na uvedený e-mail


Vložte prosím ověřovací, antispamový kód z obrázku vlevo.

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Mohu se prosím zeptat, zda je běžné, že po ránu, občas přes den hodně mírně smrdí z pusy, tj. není to tolik cítit - je to hlavně i při pocitu suchého krku. Vím, že se to stává asi každému, ale jak zjistím, že to je opravdu zápach, který by se měl řešit a který může mít příčinu i jako je selhávání jater, atd.? Moc děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, při selhání jater není jediným projevem zápach z úst, opravdu se přestaňte bát. že byste mohl mít všechny existující nemoci. Uvažujte vážně o návštěvě psychologa, který Vám pomůže se Vašimi obavami poprat. MUDr. Čiefová

Vloženo: 04.12.2019 17:47:45

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Může se něco stát při spolknutí malého množství vazelíny lékařské? Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, ne nemůže. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 04.12.2019 17:16:16

Vyšetření moči

Dotaz:
Dobrý den. Pokud se na vyžádání u pediatra provádí vyšetření zánětu močového měchýře z moči - lze v něm i zjistit přítomnost krve, atd.? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, orientačním vyšetřením v ordinaci se dá zjistit přítomnost krve, cukru i bílkovin. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 04.12.2019 13:39:52

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Může se ledvinovy kámen projevovat jak občasná tlaková bolest v pase? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, nemůže. Ledvinná kolika je neustupujicí kolikovitá bolest. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 03.12.2019 23:19:08

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Mockrát Vám děkuji za všechny předešlé odpovědi, je to pro mě velkou pomocí a moc se omlouvám, pokud Vás tím otravuji. Jen prosím poslední dotaz, ať v tom mám jasno, protože jsem četl nějaký příspěvek od doktora, který říká, že ateroskleróza se často objevuje i v mladším věku a může mít následky jako je mrtvice, mozková příhoda, atd.. Tak tedy - Ateroskleróza, familiární porucha lipodového metabilozmu - to by se vše by se nejspíše již poznalo, a pokud ne, bylo by to vyšetřeno následně praktickým lékařem při 18leté přechodné prohlídce. Tedy mi nic nehrozí - žádná mrtvice, atd. Je tomu tak? Mockrát děkuji a nezlobte se. S přáním hezkého dne Matyáš.

Odpověď:
Dobrý den, ateroskleróza se velmi vzácně vyskytuje u dětí, a to v rodinách, která je zatížena nejtěžší formou hypercholesterolemie, a kde se infarkty již u jiných příbuzných vyskytují např kolem 30 let. Tyto děti bývají vyšetřené již mnohem dříve. Za běžných okolností se odběr dělá až při přechodu k dospělému praktickemu lékaři. Opravdu nemějte strach. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 03.12.2019 22:27:59

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Mamka na to řekla, že to mohu ukázat urologovi, ke kterému jdu v lednu. S tím souhlasím, protože se to nijak nemění, spise zlepšuje. Jen se bojím, že to muze byt nějaká nemoc, která by se měla řešit akutně- např. Špatné projevování, špatná srazlivosti krve, atd. Ale.na to by se asi přišlo dříve. Je to tedy takto správně? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, věřte i mamce. Poznala by, kdyby se něco závažného dělo. A vy se ve svém věku přestaňte bát nemocí a sledovat se. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 03.12.2019 16:35:11

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Prosím ještě o jednu odpověď? Pokud ta 'skvrna' nekrvácí, pouze se tam vytvoří dírka, tak je potřeba to řešit? Tato 'skrvna' se nejspíše vytvořila po roztažení nohou a v místě to zabolelo - může jít o následek toho nebo je to nepravděpodobné že by se to takto vytvořilo? Pokud by se vytvořila jen tak, může jít o nějakou poruchu hojení ran či poruchu srážlivosti krve, atd? Děkuji moc.

Odpověď:
Dobrý den, nedokážu zhodnotit. Zkuste to ukázat rodičům ať zhodnotí, zda-li je potřeba zajít za lékařem. MUDr. Čiefová

Vloženo: 02.12.2019 20:57:05

Familiárních porucha lipidového metabolizmu

Dotaz:
Dobrý den. Děkuji za předešlou odpověď. Chápu to tedy, že pokud není pozitivní rodinná anamnéza, tak se neřeší? A mohou být jiné formy i ve věku puberty? Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, ty ostatní formy se projevují většinou až v mladší dospělosti. Při přechodu k dospělému praktickemu lékaři se odebírají v rámci prevence cukr a cholesterol, právě k záchytu familiárních a jiných forem dědičných metabolických poruch. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 02.12.2019 19:57:03

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Může občasná bolest zápěstí až do konečků prstů znamenat spojitost s aterosklerozou? Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, ne nemůže. MUDr. Čiefová

Vloženo: 02.12.2019 18:41:07

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Je OCD v dětském věku nějakým způsobem nebezpečná a na životě ohrožující pokud v životě nedělá až zas takové problémy? Musí se řešit pokud se s ním pacient zkouší vypořádávat sám? Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, nejsem psychiatr, ale doporučuji vyšetření a sledování u něj. Může se jednat i o jiné psychiatrické poruchy. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 02.12.2019 18:09:04

Zánět oka

Dotaz:
Dobrý den. Projevuje se zánět oka i občasným pálením? Trvá to asi už 3 týdny, ale nenosím brýle, tak zda to není kvůli tomu. Když jsem je začal nosit, mírně to odeznělo. Také jsou spodní víčka na vnitřní straně červená, to jest ale asi běžné a to samé také je na oku pár červených žilek což souvisí s občasným mírným zčervenáním. Jsou toto projevy zánětu? Při mnutí okou to hodně mírně pálí a oči jsou občas jako kdyby unavená a kolikrát je musím zavírat když fouká vítr nebo začnou mírně pálit a musím je přivírat, to se ale po nošení brýlí zlepšilo. Pokud by ale již byl už zánět 3 týdny, tak by se to asi zhoršovalo, ne? tudíž o zánět spíše nepůjde? Může kvůli zánětu dojít ke slepotě? Děkuji moc.

Odpověď:
Dobrý den, pokud máte obtíže se zrakem a očima, navštivte očního lékaře. Na internetu si je nevyléčíte. MUDr. Čiefová

Vloženo: 02.12.2019 14:15:09

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Dala by se familiárních poruch lipidového metabolizmu zjistit z krve, která byla odebírána kvůli bolesti břicha v nemocnici? Popř. kdyby byla tato porucha, tak už se asi prokáže v malém věku, ne? Chápu to správně, že je to dědičná choroba? Tj. pokud to nemá nikdo v rodině, nelze tím onemocnět? Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, diagnostika familiarní hypercholesterolemie se dělá z kve, v první řadě odběrem cholesterolu, který vám určitě při bolestech břicha neodebíraly. Odběr indikuje praktický lékař na základě pozitivní rodinné anamnezy. Pokud ji v rodině nikdo nemá, nemůžete mít familiarní hypercholesterolémii. Můžete však mít jiné formy, které se ale projevují častěji ve vyšším věku. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 02.12.2019 11:58:34

Fialová skvrna

Dotaz:
Dobrý den. Asi před 3-4 měsíci se udělala v tříslech jakási fialová skvrna. Nejspíše následek většího roztazeni nohou. Doteď tam je. Dost se zmenšila ale furt je. Občas z ní vytéká minimální množství krve. Na pohmat mirne boli. Muze hit o špatné hojení ran? Nebo je v pořádku he se hojí pomaleji? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, určitě není normální, že krvácíte z kůže bez zjevneho inzultu. Místo pokládání mnoha dotazů zde raději navštivte svého praktického lékaře. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 01.12.2019 22:42:08

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Může mít ateroskleróza projev i občasným 'zaškobrtnutím' či sekundovou 'ztrátou rovnováhy'? Děkuji moc.

Odpověď:
Dobrý den, ne, to není projev aterosklerozy. Ateroskleróza je často němé onemocnění, které se časem projeví již komolikacemi (mozkovou mrtvicí, infarktem,...). S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 01.12.2019 11:11:27

Pálení močového měchýře

Dotaz:
Dobrý den. Po napití i minimálního množství alkoholu (zatím se ukázalo jen u vína a Frisca) ihned začne pálit močový měchýř a chce se furt čurat, a po 10 minutách to přejde. Z jakého je to důvodu? Je to nějaká alergie nebo něco podobného? Nestává se to furt, jen občas.

Odpověď:
Dobrý den, spojitost zde jistě není. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 01.12.2019 10:09:21

Zpět na výběr témat

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205