Slevy s ČPZP 2019

Dotazy na lékaře

Téma - Vnitřní lékařství

odpovídá: MUDr. Jaroslava Čiefová | dotazů: 9 341

Close

MUDr. Jaroslava Čiefová

V letech 2002-2008 studovala na 1. LFUK v Praze všeobecné lékařství, po ukončení studií nastoupila na interní oddělení nemocnice Mladá Boleslav. V roce 2010 ukončila interní základ testem, v roce 2013 atestovala v oboru vnitřní lékařství. Po atestaci nastoupila na rodičovkou dovolenou, na které je dodnes. Během rodičovské dovolené absolvovala průběžně stáže z oboru všeobecného praktického lékařství s cílem rekvalifikace, současně vypomáhá v nemocnici s hodnocením Holterovských vyšetření.

Má zkušenosti s pohotovostními službami na urgentním interním příjmu a interním lůžkovém oddělení, plicním oddělení, geriatrii a LSPP. V listopadu 2016 vystřídala v dotazech na lékaře MUDr. Blažeje.

Close

Nový dotaz na lékaře

Pro správnou odpověď prosím vyplňte položky tohoto formuláře. V případě, že nemůžete některé položky dotazu vyplnit, protože například neberete žádné léky, napište neužívám.
Dotaz a odpověď (mimo další údaje) budou zveřejněny, neuvádějte prosím osobní údaje, včetně celého jména.
Upozorňujeme, že nevhodné nebo vulgární dotazy mohou být bez upozornění vymazány.


Souhlasím s odesláním odpovědi na můj dotaz na uvedený e-mail


Vložte prosím ověřovací, antispamový kód z obrázku vlevo.

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Je běžné že po kleknutí na bobek u obézních lidí začnou nohy jako kdyby bolet a musí se vstát? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, je to možné i u neobézních lidí. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 17.12.2019 17:02:17

Ischemické choroba srdeční

Dotaz:
Dobrý den. Jak by se projevovala ischemická choroba srdeční? Může jít o zadýchání chůzí do schodů a následkem toho je mírná těžkost na hrudníku, která hned odejde? U obézních lidí nejspíše běžná záležitost, ne? Také občas vnímání bušení srdce (nejspíše následek stresové situace nebo soustředění se na tlukot srdce?). Projevuje se takto? Děkuji moc.

Odpověď:
Dobrý den, ischemická choroba srdeční se může projevit námahovou dušností a tíží na hrudi. Nepředpokládám ale, že u ročníku 1995. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 17.12.2019 14:43:48

Studené nohy + brnění - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Jen bych se prosím chtěla ještě zeptat. Může jít i o zúžení cév a tím následnému brnění? - je to nebezpečné? Počká to do nového roku? Jistě si s tím pro jistotu někam zajdu.

Odpověď:
Dobrý den, s vysokou pravděpodobností ne. Studené nohy mají i lidé s normálním prokrvením, brnění nebývá jedním z příznaků aterosklerózy. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 17.12.2019 14:31:50

Studené nohy + brnění

Dotaz:
Dobrý večer. V lednu jdu na ortopedii, tudíž to budu řešit zde, zajímá mě jen, zda to může být akutní/vážný. Může občasné mírné brnění obou nohou, více levé + občasné studené nohy znamenat něco vážného? Např. ve věku 17 let aterosklerózu? Nějaký následek obezity? Brnění trvá okolo 5 dní a je cítit potažmo často v klidu a jen občasně. Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď. Přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, ne, v 17 letech se o aterosklerózu opravdu jednat nebude. Spíš půjde o problém s páteří při obezitě. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 16.12.2019 17:17:03

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Je běžné větší zadychani při chůzi do schodů do 4. Patra? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, ano je, u netrénovaných jedinců. Do 2. patra by měl člověk vyjít bez obtíží. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 16.12.2019 12:19:09

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Co může signalizovat občasné mírné brnění pouze chodidel nikoliv celé nohy? Je to jen občas a většinou do chvíle odezní. Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, už několikrát na dotaz bylo odpovězeno. S vysokou pravděpodobností jde jen u přesezený nerv. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 15.12.2019 22:39:45

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Jak si mám představit chronický zánět? Jak se projevuje? Děkuji moc.

Odpověď:
Dobrý den, to se nedá jednoduše popsat. Jde o reakci imunitního systému na různý zánět v těle, většinou autoimunitní. Za normálních kokolností si tělo se zánětem totiž umí poradit a nepřejde do chronicity, U autoimunitních onemocnění ale nefunguje imunita tak, jak by měla, a tělo vlastně bojuje proti sobě. Je to však moc složité na vysvětlování, pro laiky. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 15.12.2019 21:24:11

Bolest zápěstí

Dotaz:
Dobrý den. Už asi přes týden mě bolí zápěstí a jako kdyby šlachy na horní straně ruky. Hodně se to zlepšilo, ale stále nepřešlo. Místo není nijak zarudlé. Může jít o zánět? Stalo se to právě bez jakékoli námahy. Je běžné, že to trvá takhle dlouho? Děkuji moc.

Odpověď:
Dobrý den, může jít o přetížení šlach. Pokud bolest neustupuje, navštivte lékaře. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 14.12.2019 10:54:45

Mikrozáněty

Dotaz:
Dobrý den. Jak bych prosím poznal mikrozánět na pokožce hlavy? Pokožka je jen mírně svědivá, tvoří se zde 'boláky', které ale rychle mizí. Jsou mikrozáněty nějak škodlivé pro tělo a mohou se šířit dál stejně jako záněty? Mohou od mikrozánětů být zvětšeni i uzliny? Je na to nějaký šampón přímo proti mikrozánětům? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, mikrozánět neexistuje. Pokud se Vám dľlají boláky ve vlasové části hlavy, zajdľte si na kožní. A ano, od každého zánětu se mohou zvětšit uzliny. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 13.12.2019 15:01:02

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Mohou vzniknout nějaké nemoci z občasné konzumace uzenin a tučné stravy, např. rakovina? Děkuji mockrát. Hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, rakovina ne, max vás může chytit žlučník. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 12.12.2019 16:51:58

Kortikoidy

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore, u použivání léků Seretide Diskus se po vdechování doporučuje vypláchnout v ústech. Já hned zapíjím další tabletky, takže obsah polykám. Je možné, že mohu mít z dlouhodobého polykání místo výplachu problémy s jícnem a žaludkem ? Také bych vás chtěla poprosit, zda by jste mi nedoporučil velmi dobrého psychologa v okolí Karviná, děkuji a přeji hezké svátky

Odpověď:
Dobrý den, obtíže by s tím souviset neměly. Výplach úst ale doporučuji, ať není podrážděná sliznice v ústech. Kontakty bohužel nedaváme. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 12.12.2019 09:52:27

Názor

Dotaz:
Dobrý den. Nedávno jsem ukazoval paní kožní pihu, pomalu se ani nepodívala a řekla, že všechny pihy, ze kterých rostou chlupy jsou "hodné" - neškodné. Je tomu tak? Na paní doktorku jsou na stránkách o názorech pro doktory špatné recenze. Jaký je na to Vás názor? Děkuji.

Odpověď:
Nejsem kožní lékař. Jediné co poradím, chloupky si ze znamének nevytrhavejte, pouze stříhejte. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 11.12.2019 18:24:48

Doplnění

Dotaz:
Dobrý den. A arytmie - to je to nebezpečné zadýchání a tím spojené vnímání bušení srdce nebo jsou arytmie něco vážného? Děkuji.

Odpověď:
Arytmie ve většině případů nejsou nebezpečné. Jen při rychlejším tepu se běžně každý člověk zadýchá. Mudr. Čiefová

Vloženo: 11.12.2019 17:42:11

Zadychani- doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Kondice žádná, obezita, atd. Tudíž nejspíše běžná záležitost. Může to souviset s vnímáním bušení srdce? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, ano, i při vyšší tepové frekvenci a arytmiích se může objevit zadýchání. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 10.12.2019 20:25:56

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Jaké by měli příznaky arytmie a naopak nízký tlak? Je běžné, že se při chůzi do schodů člověk hodně zadýchá? děkuji moc.

Odpověď:
Dobrý den, zadýchání do schodů do 2. patra by nemělo být, samozřejmě ale záleží na mnoho dalších faktorech, jako na kondici, váze, apod. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 10.12.2019 16:22:08

Zpět na výběr témat

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205