Slevy s ČPZP 2019

Dotazy na lékaře

Téma - Vnitřní lékařství

odpovídá: MUDr. Jaroslava Čiefová | dotazů: 9 156

Close

MUDr. Jaroslava Čiefová

V letech 2002-2008 studovala na 1. LFUK v Praze všeobecné lékařství, po ukončení studií nastoupila na interní oddělení nemocnice Mladá Boleslav. V roce 2010 ukončila interní základ testem, v roce 2013 atestovala v oboru vnitřní lékařství. Po atestaci nastoupila na rodičovkou dovolenou, na které je dodnes. Během rodičovské dovolené absolvovala průběžně stáže z oboru všeobecného praktického lékařství s cílem rekvalifikace, současně vypomáhá v nemocnici s hodnocením Holterovských vyšetření.

Má zkušenosti s pohotovostními službami na urgentním interním příjmu a interním lůžkovém oddělení, plicním oddělení, geriatrii a LSPP. V listopadu 2016 vystřídala v dotazech na lékaře MUDr. Blažeje.

Close

Nový dotaz na lékaře

Pro správnou odpověď prosím vyplňte položky tohoto formuláře. V případě, že nemůžete některé položky dotazu vyplnit, protože například neberete žádné léky, napište neužívám.
Dotaz a odpověď (mimo další údaje) budou zveřejněny, neuvádějte prosím osobní údaje, včetně celého jména.
Upozorňujeme, že nevhodné nebo vulgární dotazy mohou být bez upozornění vymazány.


Souhlasím s odesláním odpovědi na můj dotaz na uvedený e-mail


Vložte prosím ověřovací, antispamový kód z obrázku vlevo.

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den, nejspíše mi spadl do ucha malinkatý kousek nehtu, myslíte, že si s ním ucho dokáže poradit nebo jak bych to měl řešit? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, určitě si s tím poradí, v případě bolesti (např. kdyby se nehet zaklínil) navštivte ORL nebo praktického lékaře. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 25.08.2019 00:19:13

Dotaz ohledně ucha

Dotaz:
Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, zda se ve vnějším zvukovodu (zrhuba 1-2cm hluboko) běžně vyskytují tvrdší bouličky, které na zatlačení malinko bolí. V jednom uchu se tato 'překážka' vyskytuje blíže a je velikostí na výšku asi do půlky otvoru zvukovodu a v druhém je trochu dále a na výšku je trochu větší než v levém. Může se jednat například o kožní výrůstky (exostózy) nebo se tyto 'překážky' mají běžně v uchu vyskytovat? Jiné příznaky nemám - zhoršení sluchu vůbec, občas ucho na sekundu zabolí, ale pouze když hmatám tyto 'bulky' a jinak vůbec jiné příznaky. Měl bych se něčeho obávat? V létě jsem se nijak extra moc nekoupal, jen přiměřeně a většinou v teplejší vodě a voda z uší šla vždy ven hned, pouze jednou se stalo, že tam byla déle. Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, v uchu by nic bolet nemělo. Doporučuji vyšetření praktickým lékařem nebo na ORL. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 24.08.2019 14:56:25

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den, je běžné ze se zespod jazyka nacházejí dvě “čáry” vedoucí vedle uzdicky a na nich droboulinke vyrustecky v barvě kůže? A u uzdicky úplně dole dvě kazda z jedné strany větší měkké zarudlejsi boulicky? Muže být oblast pusy a krku u mandli celá oblast hodně červená pokud nejsou jiné příznaky? Mockrát děkuji za odpověď. Hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, ano je to běžné, jedná se o Ústí slinných žláz. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 23.08.2019 23:17:37

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den, při čištění pravého ucha při zavazeni o jakousi tvrdou překážku zacne škrábani v krku a následnému kaslani. U 2 ucha se to neděje. Je to běžné? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, jde jen o dráždění nervů. Mimochodem dle nových doporučení není vhodné si čistit zvukovody, protože dochází k zatlačení nečistot směrem do ucha. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 21.08.2019 23:12:08

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den, chtěl jsem zeptat jestli je možné, ze se sinus pilonidalis nemusí opakovat? Dvakrát mě v této oblasti bolelo ale vždy po 2 dnech přestalo. Nedávno mi byl ošetřen a v pátek jdu na kontrolu. Tak se chci zeptat zda když se už nebude vracet tak pokud je nutná operace nebo se operace provádí až při recidivach? Děkuji za odpoveď.

Odpověď:
Dobrý den, abcesy i sinus pilonidalis se mohou i nemusí opakovat. Záleží na mnoha okolnostech, nejvíce na hygieně v dané oblasti. O dalším postupu by Vás měl poučit ošetřující lékař. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 20.08.2019 14:24:29

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den, můžu se prosím zeptat, zda se jedná pouze o absces nebo se jedná o sinus pilonidalis? Nález: abscesus sakralis I.sin recidivans. Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, pokud se píše absces, pravděpodobně jde o absces a ne o sinus. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 20.08.2019 11:08:42

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Jak se dále postupuje po vyndání drénu po ambulantní léčbě abscesu (rozříznutí, zavedení drénu)? Musí se rána po abscesu zašít nebo se zahojí sama? Kolik dní případně trvá než se vyndá drén z rány a rána po abscesu se zatáhne a přeléčí? Děkuji vám mockrát za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, tyto otázky Vám měl odpovědět chirurg, z pozice on-line poradny nejsem schopna Vám na otázky odpovědět. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 19.08.2019 18:33:04

Lázně

Dotaz:
Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Manžel je po operaci břišní cévy .Potřebovali bychom poradit jaké zařízení vyhledat.Předem děkuji Procházková

Odpověď:
Dobrý den, neuvádíte, o jakou přesně operaci se jednalo, ani zda-li má lázně hrazené pojišťovnou. Všeobecně stavy po rekonstrukcích cév mimo srdce mají indikaci na komplexní lázeňskou péči v délce 21 dní. Které lázně jsou vhodné si najdete v platném indikačním seznamu lázní na stránkách ministerstva zdravotnictví nebo Vám při vyplňování návrhu na lázně pomůže Váš praktický lékař (např. Poděbrady, Františkovy lázně, Luhačovice, Mariánské lázně, Karlova studánka,...). S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 19.08.2019 12:42:35

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den, je běžné že po ošetření abscesu, vymačkání, zavedení drenu atd. může vytékat krev - při sednutí vystříknout malé množství? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, ano, krev se může objevovat. Důležité je, aby drén vše odváděl. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 18.08.2019 21:47:15

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den je možné ze cca 3 hodiny po vyriznuti abscesu mam tlak v konecniku a extrémní bolest v místě abscesu? Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, při extrémní bolesti po chirurgickém výkonu je lepší kontaktovat pracoviště, které výkon provádělo. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 18.08.2019 21:25:25

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Dnes jsem byl kvůli bolesti v nemocnici, kde vymaclali absces u kostrce. Chtěl jsem se zeptat zda je to samé sinus pilonidalis jako absces nebo je to oboje jiné? Ještě prosím jedna otázka. Mohou se hemoroidy projevovat jako podkožní fialové skvrny pod kůži ve vzdálenosti i cca půl Cm od konecniku nebo to muže být i absces pokud občas cítím tlak? Mockrát děkuji a přeji hezky den.

Odpověď:
Dobrý den, co to bylo, vám musí říct lékař, který Vás ošetřoval, a absces viděl (sinus pilonidalis má většinou v sobě i hodně chlupů, vlasů). Měl by Vás poučit i o dalším postupu. Stran fialových skvrn pod kůží, může jít jen o cévky. Absces je bolestivý. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 18.08.2019 20:41:29

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den, jaké mohou být příčiny zarudnutí kůže u konecniku a jeho okolí? Muže to být opruzeni z dlouhodobé brigády 8 hodin v sedě, kvůli vnejsim i vnitřním hemeroidum co mam, zánět kůže, rakovina konecniku atd? Mockrát děkuji za odpověď, hezky den.

Odpověď:
Dobrý den, pravděpodobně podrážděná kůže. Zvyšte výrazně hygienu v okolí konečníku, po každé velké potřebě si okolí umyjte čistou vodou. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 17.08.2019 20:47:48

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Jaký je rozdíl mezi infekcí kůže - sepse a infekcí např. z rány. Nejspíše mám sinus pilonidalis a proto se chci zeptat, pokud bolí jen mírně, není zarudlý, nic nevytéká, tak zda můžou při neléčení vzniknout nějaké komplikace - např. sepse (otrava krve) nebo něco ještě závažnějšího?

Odpověď:
Dobrý den, sepse je celková zánětlivá odpověď organismu. Sinus pilonidalis je většinou výrazně bolestivý, čím déle se neléčí, tím více bolí a tím častější jsou recidivy po ošetření. Protože Vás tolik nebolí, pravděpodobně o sinus nepůjde. Nebojte se a navštivte svého lékaře, ať máte klid a rychleji se Vám to zahojí. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 13.08.2019 20:14:40

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat o co by se mohlo jednat? Vyskytuje se běžně válcovitá, tvrdá, mírně bolestivá boule v oblasti nad kostrčí v mezírce nad zadkem? Po mazání Imazolem se rozdělila na dvě. O co by se mohlo jednat? Po seškrábnutí 'strupu' z povrchu boule začne vytékat mírně krev. Ihned jsem místo vydesinfikoval. O co se může jednat prosím? (dotaz jsem již psal, asi 2 dny mažu imazol a nejspíš se boule malinko zmenšila a přestala být červená a bolestivá). Myslíte, že pokud budu nadále mazat, vymačkávat krev, že se boule ztratí? Mockrát Vám děkuji. Hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, navštivte svého praktického lékaře, může předepsat dle nálezu i lepší mast. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 12.08.2019 17:23:07

Stolice - doplnění

Dotaz:
Dobrý den, ještě jsem chtěl doplnit předešlý dotaz týkající se stolice. Dnes jsem měl stolici v pořádku akorát na hladině plavali takové mastné bílé 'provázky' a různé skvrny, také jsem jedou pouze 'vyprděl' pár takovýchto divných věcí, které plavali na hladině. Může to vše souviset s hemeroidy či je to kvůli užívání čípků? Tyto problémy se mi zdá mám až od užívání Faktu čípků. Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, jde o důsledek užívání čípků. S pozdravem MUDr. Čiefová

Vloženo: 12.08.2019 15:24:10

Zpět na výběr témat

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205