Slevy s ČPZP 2019

Dotazy na lékaře

Téma - Kožní problémy

odpovídá: MUDr. Sylva Zajícová | dotazů: 4 827

Close
Odpovídající lékař

MUDr. Sylva Zajícová

MUDr. Sylva Zajícová vystudovala Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Palackého v Olomouci. Složila atestaci I. stupně z pediatrie. Poté se začala věnovat dermatologii a pracovala na Kožním oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě a na Dermatovenerologické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Získala specializovanou způsobilost v oboru dermatovenerologie. Je členkou České dermatologické společnosti ČLS JEP, EADV, ČADV a SAD. Publikuje v odborném tisku a přednáší na seminářích a konferencích. Je držitelkou Diplomu celoživotního vzdělávání. Je absolventkou specializačního kurzu lymfologie a jako lymfolog se zabývá léčbou otoků, spolupracuje s pacientskou organizací Onko -Amazonky. Ve své soukromé ambulanci se při své práci věnuje pacientům s celým spektrem kožních onemocnění, specializuje se na dětské pacienty, vyšetřuje pigmentové znaménka digitálním dermatoskopem a pracuje s diodovým a C02 laserem. 1. března 2016 začala MUDr. Sylva Zajícová odpovídat na dotazy lékaři místo Doc. MUDr. Aleny Pospíšilové, CSc.

Close

Nový dotaz na lékaře

Pro správnou odpověď prosím vyplňte položky tohoto formuláře. V případě, že nemůžete některé položky dotazu vyplnit, protože například neberete žádné léky, napište neužívám.
Dotaz a odpověď (mimo další údaje) budou zveřejněny, neuvádějte prosím osobní údaje, včetně celého jména.
Upozorňujeme, že nevhodné nebo vulgární dotazy mohou být bez upozornění vymazány.


Souhlasím s odesláním odpovědi na můj dotaz na uvedený e-mail


Vložte prosím ověřovací, antispamový kód z obrázku vlevo.

Metličková žilka u dítěte

Dotaz:
Dobrý den, prosím o radu. Dcerce (7 let) praskla pod okem malá žilka a vytvořila se jí pavučinka, průměr asi 0,5 cm. Dětská lékařka nás poslala na laserové ošetření. Obvolala jsem dva lékaře, ale bohužel ani jeden tento zákrok u dětí nedělá. Ráda bych se tudíž zeptala, zda byste mi neporadila nějaké jiné řešení - krém,... Velice Vám děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, v úvahu přichází laseroterapie, ev. elektrokoagulace. Krémy jen ke kosmetickému krytí. Vhodná fotoprotekce. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 01.09.2020 14:55:21

Piha

Dotaz:
Dobry den,mam pihu v loketni jamce tesne vedle zily.Chci se zeptat mohou mi brat krev z teto zily,nestane se mi nic s tou pihou?Piha neni nova,mam ji celi zivot.

Odpověď:
Dobrý den, ano. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 11.08.2020 15:50:48

Thliny oderky po styku

Dotaz:
Dobrý den, Již delší dobu mne trápí oderky a trhliny které jsou místy i krvavé na svém povrchu.Misty mám už i trhliny po celém obvodu.Mel jsem předepsáno různé masti na kvasinky i oderky.Jednu mast i předpis.Po delší době cca v řádech měsíců opět po stylu došlo k natrhavani a popraskani a zarudnuti.Nemohu se tohoto problému zbavit.u dermatolozky mi bylo sděleno ze muže jít o běžný atopicky exam či dermatidu a ze se tohoto problému nedá vicemene na 100 zbavit.Nechce se mi věřit ze by něco skutečně nezabralo.Opravdu mě tento problém trizni a při jakémkoliv sexu je to nepříjemné jelikož to pak začíná trosku pálit Moc prosím o radu

Odpověď:
Dobrý den, pokud potíže přetrvávají doporučuji kontrolu u kožního lékaře. Nutno vidět. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 02.08.2020 14:13:57

Piha

Dotaz:
Dobry den chtěla jsem se zeptat cotoje - na pize se mi udala boulicka a mam to okolo cervene

Odpověď:
Dobrý den, bez klinického vyšetření nelze stav posoudit, doporučuji vyšetření u kožního lékaře. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 31.07.2020 15:16:11

Bile skvrny na nehtech

Dotaz:
Dobrý den. Asi čtyři měsíce mám na nehtech u nohou bílé skvrny. Nehty jsou na povrchu drsnější a některé mají i rýhy. Nehet na palci je v půlce podélně prasklý. Co by to mohlo být? Za odpověď děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, doporučuji vyšetření u kožního lékaře, který stav objektivně posoudí. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 16.07.2020 10:08:21

Zarudlá pokožka na bradě

Dotaz:
Dobrý den, přítelkyně si zakoupila depilační pásky na vytrhávání chloupků z oblasti obličeje a po aplikaci se jí na bradě udělala červená skvrna, která vypadá, jako po spálení. Je zajímavé, že na další části pokožky, kde pásky používala, nemá vůbec nic. Nyní jsme se dočetli, že se tyto pásky nedoporučují diabetikům a přítelkyně je diabetik. Z jakého důvodu? Mohla to být nějaká alergická reakce? Již před samotnou aplikací mívala na spodní straně brady nafialovělou kůži, která se nevracela do normálu a přesně tam nyní červenou skvrnu, která po 24 hod. nezmizela má. Zkoušeli jsme přípravky po holení bez alkoholu pro zklidnění, Panthenol, Bepanthen, zatím nic nepomohlo. Děkuji za reakci a v případě, že by zarudnutí přetrvávalo, navštívíme dermatologa.

Odpověď:
Dobrý den, bez klinického vyšetření nemohu stav posoudit. Nutno vidět. Diabetici mají větší sklon k infekcím. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 25.05.2020 14:04:01

Svědění těla

Dotaz:
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Rok a půl mě svědí celé tělo, začlo to svěděním na zádech. Postupně se místa střídala - nejdřív u podpaží - na kožním mi řekla doktorka, že se jedná o ekzém - mazala jsem na chvíli to zabralo, po několika dnech se to objevilo na jiném místě a takto se to postupně posouvalo z místa na místo.Poslední asi 4 měsíce se to zhoršilo, šla jsem na alergologii, všehny testy na alergii negativ., krevní testy ukazují na nějaký zánět v těle. paní doktorka mi navrhla nechat si udělat testy, byla jsem na ORL, vyš. štítné žlázy, gynekologic. vyšetření, zubní, vše v naprostém pořádku. Na kožním - vzorek kůže na histologii- také však neg. Vše skončilo mastičkama, které absolutně nezabírají, tělo svědí, mám rozškrabané ruce, pak se to přesune na třísla, břicho, nohy a takto se to střídá. Můžete mi prosím poradit co jěště udělat. Jinak jsem celé roky zdravá, jediné co by stálo za řeč možná to, že jsem v posled.rocích jedla dost sladkého, ale náběh na cukrovku zatím nehrozí. Předem děkuji za odpovědˇ. R.

Odpověď:
Dobrý den, pokud Vás svědí kůže celého těla bez kožního onemocnění, které neodezní po režimových opatřeních, je vhodné komplexní přešetření nejlépe za hospitalizace na kožním odd. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 21.05.2020 20:26:05

červené skvrny v ústech

Dotaz:
Dobrý den, v ústech na dolní sliznici se mi udělaly dvě červené mapy, s pupinky, vypadá to a bolí to jako spálené, odřené. Bolí to při jídle a nejvíc při kyselém, při alkoholu (ústní vody, kapky, osvěžovač dechu atd.) je to nebezpečné ? Beru silný vitamin C může to být z toho ? Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den, v úvahu přichází více možností. Doporučuji vyšetření u praktického lékaře. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 12.02.2020 22:10:51

Pásový opar u 10ti letého dítěte

Dotaz:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, byla jsem se synem u pediatra v pondělí s tím, že mám podezření na pásový opar, který se potvrdil. Syn ho má má na zádech, několik pupínků na jednom místě, bolestivá záda a současně jej bolí i na stejné straně pod paží, kde zatím pupínky žádné nemám. Pediatrička se divila, že jsme vůbec přišli, že se to nijak neléčí, max. doporučila necvičit a vyhnout se fyzické aktivitě a kupit si pudr v lékárně a vitamíny B. Pročítám si diskuze jiných maminek a spousta dostala pro své děti nějaké léky. Ptám se tedy, zda-li se na pásový opar u dětí standardně předepisují léky nebo ne. Byla bych nerada, kdyby synův stav doktorka zanedbala. Současně upozorňuji, že syn od září bere 1x týdně imunor na imunitu a má astma, které se projevuje hlavně v topné sezóně. Při zhoršení stavu bere foukátko flutiform. Tuto zimu je jeho stav na tolik dobrý co se týče astmatu, že flutiform momentálně neužívá. Prosím o radu, jak dále postupovat. Pásový opar se zdá, že se lepší, mažu alpou, pomáhá mu to od svědění. Předem děkuji za radu.

Odpověď:
Dobrý den, obecně do 50-ti let není celková léčba u pásového oparu indikována. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 29.01.2020 21:29:19

Suché rty

Dotaz:
Dobrý den, trápí mě už asi měsíc velmi suchý spodní ret, kde se mi i přes průběžné denní promazávání různými preparáty tvoří stále šupiny a večer mě hodně pálí. Bylo to spojeno i s tzv. koutky, ale ty ustoupily nasazením velké dávky vitaminů. Pitný režim mám 1.5-2l tekutin za den. Jsem anemická, suplementace tardyferonem 1tbl za 2dny, taktéž chodím na injekce B12 1x 2měs kvůli nemožnosti vstřebat tento vitamin, Děkuji za vysvětlení možné příčiny problému.

Odpověď:
Dobrý den, doporučuji vyšetření u kožního lékaře k posouzení nálezu. Zda se skutečně jedná pouze o " olupování " rtu. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 21.01.2020 19:28:05

Boule naplněné krvi

Dotaz:
Dobrý večer,mému bratru se udělaly krvavé až temně fialové boule,již prodělal 6 chemoterapii a znova ve větším rozsahu se objevily ,přestal chodit ...znova podstupuje další chemoterapii..nevím co to může být????Děkuji za odpověď .M.

Odpověď:
Dobrý den, bez klinického vyšetření pac. nemůžu stav posoudit. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 29.12.2019 20:07:59

Názor

Dotaz:
Dobrý den. Nedávno jsem ukazoval paní kožní pihu, pomalu se ani nepodívala a řekla, že všechny pihy, ze kterých rostou chlupy jsou "hodné" - neškodné. Je tomu tak? Na paní doktorku jsou na stránkách o názorech pro doktory špatné recenze. Jaký je na to Vás názor? Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, pigmentové změny na kůži se vyšetřují pohledem. U vybraných lézí se toto vyšetření doplňuje použitím speciálního přístroje. Vždy záleží na rozhodnutí vyšetřujícího lékaře. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 11.12.2019 18:24:33

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Jak lze rozeznat běžnou tukovou bouličku od cysty? Děkuji moc.

Odpověď:
Dobrý den, částečně podle konzistence. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 06.12.2019 14:18:22

daivonex

Dotaz:
daivonex je na předpis, není něco podobného bez předpisu, mam lupenku

Odpověď:
Dobrý den, není. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 27.11.2019 21:12:15

uhříky okolo nosu

Dotaz:
Dobrý den již delší dobu tedˇ a 14 dní se mi dělají uhříky v dolejší časti nosu v pravo pořád na jednom místě někdy menší jindy větší někdy to vymáčku jindy to nechám, potom mi prává půlka nosu svědí až jako táhne ale vždy to umyji a vyčistím jodysolem prosím poraďte mi co s tím Děkuji Marie

Odpověď:
Dobrý den, doporučuji vyšetření u kožního lékaře, který stav posoudí a navrhne optimální léčbu. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Vloženo: 24.11.2019 18:35:49

Zpět na výběr témat

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205