Slevy s ČPZP 2019

Dotazy na lékaře

Téma - Urologie

odpovídá: MUDr. Rudolf Vévoda | dotazů: 7 953

Close
Odpovídající lékař

MUDr. Rudolf Vévoda

Složil I. atestaci z chirurgie, II. atestaci z urologie. Pracoval v oboru rentgenologie, gynekologie a porodnictví. Je emeritním primářem urologické kliniky v Brně, externím lékařem Urocentra v Brně a Centra asistované reprodukce UNICA v Brně. Specializuje se na patofyziologii prostaty, andrologickou a sexuologickou problematiku a urogynekologii. Má také dlouholetou pedagogickou praxi. Je autorem a spoluautorem vědeckých prací a učebních textů

Close

Nový dotaz na lékaře

Pro správnou odpověď prosím vyplňte položky tohoto formuláře. V případě, že nemůžete některé položky dotazu vyplnit, protože například neberete žádné léky, napište neužívám.
Dotaz a odpověď (mimo další údaje) budou zveřejněny, neuvádějte prosím osobní údaje, včetně celého jména.
Upozorňujeme, že nevhodné nebo vulgární dotazy mohou být bez upozornění vymazány.


Souhlasím s odesláním odpovědi na můj dotaz na uvedený e-mail


Vložte prosím ověřovací, antispamový kód z obrázku vlevo.

Podráždění žaludu - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Ještě bych chtěl doplnit - spíše se to podráždí na předkožce a objeví se na pár místech mírně krev a hodně to na pohmat bolí. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď:
Vážený Filipe, každá oděrka na těle na dotek bolí, žalud je místo enormní citlivosti. Takže platí co jsem v předchozím dotazu napsal. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 16.11.2019 21:34:50

Podráždění žaludu

Dotaz:
Dobrý den. Občas při masturbaci se stane, že se odře žalud a na předkožce je vidět malinkaté množství krve. Může jít pouze o podráždění nebo to může být i příznak špatné srážlivosti krve? Chápu, že bych tedy asi měl zkusit jiný způsob, aby nedocházelo k poranění, je to tak? Mockrát pane doktore děkuji za odpověď. Přeji Vám hezký den.

Odpověď:
Vážený Filipe, k popsanému je jednoduchá rada- méně časté masturbace, použití lubrikačního gelu či neutrální masti, žádné hrubší manipulace. Při projevech krvácivosti jinde na těle pak laboratorní vyšetření krvácivosti a srážlivosti krve. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 16.11.2019 21:27:08

Dotaz - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Ještě bych rád doplnil, že k večeru mám pocit nevyprázdněného močového měchýře, ale to je vždy když na to myslím- proto bych to pokládal jen za pocit. Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Milý Matyáši, nemám co bych dodal... Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 15.11.2019 10:39:31

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Můžu se zeptat zda může mít nějakou spojitost ten stydlivý močový mechýř s častým močením- např. 8-12x denně, ale většinu dne prosedím, a vypiji i 2-3l denně, proto to bude asi tím, že? Nebo by se to mělo nějak řešit? Mockrát děkuji za odpověď a přeji

Odpověď:
Milý Matyáši, k řešení je v daném případě jen psychická křehkost mladého člověka. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 15.11.2019 10:32:17

Dozaz - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Kůže šourku krásně zbledna, jen se trochu odlupuje - tudíž šlo nejspíše o zapářku, nezlobte se tedy za předchozí dotaz. Děkuji moc. Přeji krásný zbytek dne.

Odpověď:
Milý M., je to dobrý vývoj. Přeji pevné zdraví MUDr. R.V.

Vloženo: 13.11.2019 22:13:28

Časté močení

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore. Rád bych se Vás zeptal zda je běžné, že močím 10x-12x za den? Mám sedavé zaměstnání. Občas mívám pocit neúplného vymočení - ale spíše jde jen o pocit. Mám sedavé zaměstnání a většinu dne prosedím. Je to v pořádku? Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:
Vážený, popisované příznaky bude třeba řešit přímým lékařským vyšetřením. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 12.11.2019 19:00:12

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den pane doktore. Nezlobte se prosím za další dotaz, ale toto mam již 3 dny - na šourku se vytvoří jakési hnedo-červenou tmavě rudé jako když malé "fleky" může to souviset se zapářením? Zde zasílám foto https://ibb.co/4NWHFjX . Mám to tak asi 3 dny. Mažu na to Višněvského balzám. Nevím co to je, ale doufám že se to vylepší, nebo je to možná běžné. Nijak to neboli, nesvědí, nevadí. Může to být zapářka? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Milý Matyáši, použití Višněvského balzámu je namístě, pokud to nepomůže do tří dnů, bude třeba zajít na kožní ambulanci. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 12.11.2019 15:13:41

Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Moc se předem omlouvám, ale opravdu se snad jedná poslední dotaz ohledně pihy. Mohl bych Vás poprosit jestli byste se mohl podívat na tyto obrázky pihy - https://ibb.co/PcfjV18 zda se podle vašeho názoru jedna o normální pihu? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Milý Maryáši, jednak není smluvně zajištěno posuzování fotozáznamů a jednak by bylo neodpovědné tímto způsobem provádět lékařské vyšetření či posouzení. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 11.11.2019 21:33:22

Zánět kůže šourku

Dotaz:
Dobrý den. Mohl bych se prosím zeptat, jak se projevuje zánět kůže na šourku? Má to nějaké typické příznaky, nebo to může být i svědivosti a mírné odlupování kůže a mírně načervenalé kůže? Poznal bych to např. otokem? Děkuji, pane doktore, za odpověď.

Odpověď:
Vážžený f., kožní záněty obecně se projevují zarudnutím dané části, většinou vyvolávají svědivé pocity. V podrobnostech se obracejte do serveru kožního lékařství, při výše zmíněných příznacích vyhledejte kožní ambulanci. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 11.11.2019 17:38:44

Zapáření - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Mockrát děkuji za odpověď. Pokud se nález zlepšuje, kůže se neodlupujre, piha se nezvětšuje a Vy říkáte, že se o nic nejedná, tak Vám věřím a lékaře bych navštívil až při zhoršení když to tedy není nic akutního. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Milý Matyáši, ano, oceňuji tvoji správnou reakci. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 11.11.2019 06:07:04

Močový mechýř

Dotaz:
Dobrý den. Teď jsem četl nějaký odborny článek kde jsem se dočetl že to muze mit nějakou souvislosti i s roztroušenou sklerózou, je tomu tak? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Milý Matyáši, to co ti dělá problém, nebo spíš co za problém považuješ, není příznak nějaké vážnější choroby. Doporučuji ti nečíst odborné nebo populárně vědecké články. Bez řádné předlékařské nebo lékařské průpravy tě takové články mohou jenom zbytečně vyděsit. Je tolik dobré beletrie! Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 10.11.2019 23:29:52

Močový měchýř - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Mockrát se omlouvám, myslel jsem samozřejmě mého doktora. Přečetl jsem si o tom a prý je to nějaká fobie. Mně to ale nijak problém nedělá. Vždy si zalezu do kabinky v pořádku potřebu vykonám. Pokud mě to tedy neobtěžuje, je to potřeba řešit? A časté močení s tím asi nemá souvislost, je to tak? Moc se ještě jednou omlouvám a děkuji za Vaše odpovědi! S přáním hezkého dne Matyáš.

Odpověď:
Milý Matyáši, ano, moje odpovědi byly správně pochopeny. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 10.11.2019 22:59:43

Alkohol - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Pokud to tedy dobře chápu, nemělo by se jednat o žádný projev nemoci, je to tak? Pokud se tedy vyhnu alkoholu, mělo by to být v pořádku, je to tak? Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:
Muilý F., ano je to jak píšete. Zdraví MUDr. Ruudolf Vévoda

Vloženo: 10.11.2019 22:44:48

Močový měchýř - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Moc děkuji za odpověď. Tudíž pokud to chápu správně, tak to není projev žádné nemoci, ale je to spíše stresového rázu? Toto mě provází už více jak 3 roky, tudíž mi to přijde, že je to spíše v pořádku? Je to opravdu nutné řešit s nějakým doktorem pokud mě to nijak neobtěžuje? Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:
Milý Matyáši, vždyť situaci s nějakým doktorem, tedy se mnou, už řešíte! A to dost vydatně. Lékař by vám asi doporučil léky na zklidnění psychiky, ovšem až na základě vyhodnocení celé situace- tedy místního nálezu a anamnestických údajů Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 10.11.2019 22:41:56

Věc v podkoží - doplnění

Dotaz:
Dobrý den. Po delším samovyšetření jsem zjisitl, že to skutečně vypadá na žílu - při máčknutí v okolí se ta 'věc' ukáže jako modrá žilka či boulička. Bude se tedy nejspíše jednat o jizvu? Dnes je o malilinko větší, ale přijde mi, že se zmenšuje. Může jít i o krevní sraženinu? Děkuji moc. Hezký den.

Odpověď:
Vážený Filipe, opakovaně prohlašuji, že o nic vážného neběží a není se tudíž tomu třeba více věnovat. Pokud ovšem se nedokážete s takovým vysvětlením vyrovnat- zajděte k odobrnému vyšetření. Zdraví MUDr. Rudolf Vévoda

Vloženo: 10.11.2019 09:50:02

Zpět na výběr témat

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205