Jezte s rozumem

Jezte s rozumem

O nás

Je všeobecně známým faktem, že řadě nemocí lze účinně předcházet. Přesto se stále ve větší míře setkáváme s nárůstem nadváhy a obezity, a s nimi spojených navazujících nemocí. Jasně z toho vyplývá, že důraz kladený na prevenci, je třeba neustále podtrhovat.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je 3. největší zdravotní pojišťovnou v České republice a svým 1,2 milionům klientů prevenci neustále připomíná. Klienti pravidelně dostávají výzvy k preventivním prohlídkám u svých lékařů. Tyto výzvy jim jsou zdarma zasílány přímo na mobilní telefon. Zde ovšem aktivita ČPZP v oblasti prevence nekončí.

V zodpovědném přístupu ke svému zdraví a stravovacím návykům podporuje ČPZP nejen své pojištěnce, ale i širokou veřejnost. Ve spolupráci s lékaři a výživovými specialisty ještě detailněji vysvětluje, jak obrovský vliv má životní styl na naše zdraví. A právě k tomuto účelu vznikl projet „Jezte s rozumem“. V seriálu videí zde, Jan Anděl a Eva Šimčíková vysvětlují, základní pravidla zdravé a vyvážené stravy.

Jan Anděl

Dietolog na plný úvazek. Posledních deset let se věnuji principům pro revitalizaci organismu. Vím, jak kriticky důležité je propojení mozku, stravy a pohybu. Vyvinul jsem proto jedinečný program, který dokáže přesně určit, co Vaše tělo konkrétně potřebuje, co mu schází a v jakých dávkách byste měli jíst běžně dostupné potraviny. Naučím vás, jak překonat překážky, které vás čekají na cestě za lepším stravováním. Za tímto účelem jsem vytvořil unikátní pomůcky, které vás dostanou do formy:
Jídelníček na hubnutí (osobní stravovací plán)
Revoluční cvičení na doma (online kurz cvičení)
Univerzita 3. věku online (kurz poradce výživy s licencí)

Eva Šimčíková

Je profesionální moderátorkou s nadšením pro zdravou výživu a vaření. Působila v rádiu Applaus, kde natočila pořad o zdravém životním stylu s názvem Jez a věz. Nyní ji můžete vídat na obrazovce České televize v pořadu Dobré ráno a také slyšet na vlnách Hitrádia Orion, kde moderuje živé vysílání. Dříve pracovala například jako tisková mluvčí FC Baník Ostrava. Eva je aktivní sportovkyní, propagátorkou racionálního stravování a taky vášnivou kuchařkou. Všechny tyto záliby se také snoubí v pořadu Jezte s rozumem.
www.ceskatelevize.cz/lide/eva-simcikova/
www.hitradioorion.cz/moderatori/eva-simcikova
navolnenoze.cz/prezentace/eva-simcikova/

Partneři

Zdravá potravina www.zdravapotravina.cz/
Informační centrum bezpečnosti potravin www.bezpecnostpotravin.cz/
Víš, co jíš www.viscojis.cz/

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Informace, které jsou obsahem této internetové stránky, jsou obecného charakteru. Svůj zdravotní stav vždy konzultujte s lékařem.

© ČPZP | Infocentrum: 810 800 000 | www.cpzp.cz | Navštivte nás na Facebooku