Jezte s rozumem

Jezte s rozumem
Proč si dávat na večeři pouze lehký salát

BMI kalkulačka

spočítat
BMI (body mass index) je indexem tělesné váhy a hodnotí váhu jednotlivce ve srovnání s průměrným zbytkem populace. Jde o velice orientační ukazatel.

Nedokáže přesně popsat vaší postavu a nezohledňuje, jak je na ní tuk rozložen. Sportovci s velkým množstvím svalů mohou mít vyšší váhu a tudíž i BMI, kdežto například nesportující osoba bez svalové hmoty může mít BMI v normě, přestože je její tělo pokryto tukem.

Proč si dávat na večeři pouze lehký salát

Jaký máte typ postavy - rozložení tělesného tuku

spočítat
WHR index (Waist to hip ratio) je indexem, pomocí kterého lze zhodnotit, k jakému typu postavy se řadíte a jaká to sebou nese zdravotní rizika z pohledu hrozící obezity. Nezohledňuje však vaši výšku ani váhu, neposuzuje tedy, zda a kolik potřebujete zhubnout.

Jak změřit obvod pasu: obvod pasu se měří uprostřed vzdálenosti mezi dolním okrajem žeber a horním okrajem lopaty kosti kyčelní, tj. cca v úrovni pupku, případně cca 2 cm pod pupkem. U plnějších osob nemusí být pas dobře zřetelný.

Jak změřit obvod boků: obvod boků se měří v nejširším místě pánve, v oblasti pánevních kostí.

Výsledek slouží pouze k orientačním účelům, nelze jej považovat za zdravotně závazný.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Informace, které jsou obsahem této internetové stránky, jsou obecného charakteru. Svůj zdravotní stav vždy konzultujte s lékařem.

© ČPZP | Infocentrum: 810 800 000 | www.cpzp.cz | Navštivte nás na Facebooku