Jezte s rozumem

Jezte s rozumem
Sladký život

Sladký život

Sladký život s nádechem zdraví. Cukr, v různých podobách, na nás čeká doslova všude! Asi tušíme, že existují i zdravější způsoby, jak si osladit den…
podívat se
12. prosince 2016
Hubnutí = žádná dieta

Hubnutí = žádná dieta

Hubnutí je běh na dlouhou trať. Nadváha trápí asi 50% populace středního a vyššího věku. Hubnutí a diety si asi již vyzkoušel téměř každý. Jakou cestou se vydat?
podívat se
16. ledna 2017
Snídani si sněz sám

Snídani si sněz sám

Snídaně je základem dne. Kdo nesnídá vůbec, nebo snídá nevhodné potraviny, zadělává si na zdravotní problémy. Poradíme vám, jak tomu předejít…
podívat se
15. února 2017
Pít, či nepít?

Pít, či nepít?

Bez vody není život. Tělo dospělého člověka je tvořeno z 60 – 70% vodou. Chceme-li být zdraví, je nezbytné tekutinu, kterou denně ztratíme, zase doplnit. Musí to být nutně jen vodou?
podívat se
15. března 2017
Vstávat a cvičit

Vstávat a cvičit

Pravidelný pohyb je návykovou záležitostí. Tělo, které si na pohyb zvykne, si ho samo žádá. Udělejte z pohybu radostnou součást každého dne!
podívat se
21. dubna 2017
Správné trávení

Správné trávení

Vitalita začíná u trávení . Udržovat svá střeva v kondici a čistá, je velmi moudré. Odvděčí se vám celkovou vitalitou, fyzickou i psychickou kondicí.
podívat se
17. května 2017
E-mail:

Chcete dostávat upozornění na nové díly našeho seriálu? Stačí uvést svůj e-mail a nezmeškáte jediný díl. Navíc můžete získat báječný dárek.

* registrací svého mailu dáváte souhlas se zasíláním upozornění České průmyslové zdravotní pojišťovny. Váš e-mail nebude poskytován dalším stranám.

popis
  • Zdraví je nejcennější devizou, kterou máme.
  • Strava, a její pestrost, zásadním způsobem ovlivňuje naše zdraví, psychickou vyrovnanost a výkonnost.
  • Zdravá strava je základem dlouhého, vitálního a spokojeného života.
  • Špatné stravovací návyky vedou k celé řadě nemocí, od cévních, přes různé druhy rakoviny, zubního kazu, nemocí kostí a kloubů až po deprese.
  • Výsledkem příjmu vysoce energetické stravy, bohaté na tuk a jednoduché cukry, je obezita, onemocnění srdce, cukrovka, snížená kvalita a zkrácená doba života.
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Informace, které jsou obsahem této internetové stránky, jsou obecného charakteru. Svůj zdravotní stav vždy konzultujte s lékařem.

© ČPZP | Infocentrum: 810 800 000 | www.cpzp.cz | Navštivte nás na Facebooku