Kód pojišťovny

Informace k možnostem testování zaměstnanců

23.11.2021

Aktualizace 29.12.2021

Informace k možnostem testování zaměstnanců společností sídlících v České republice na přítomnost onemocnění covid-19 prostřednictvím antigenních testů.

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 42085/2021-1/MIN-KAN z 20. 11. 2021  k podpoře provádění antigenních testů u zaměstnavatelů a OSVČ byla aktualizována webová stránka Samotestování COVID (samotesty-covid.cz), kde naleznete všechny potřebné informace o možnostech a způsobech částečné úhrady antigenních testů z finančních prostředků zdravotních pojišťoven.

Jak o příspěvek požádat?

Pouze elektronicky pomocí elektronického formuláře https://aplikace.samotesty-covid.cz/

Podrobné informace naleznete také v uživatelské příručce, která je zveřejněna na společné webové adrese.

Co je pro žádost o příspěvek potřeba?

  • Registrace zaměstnavatele/OSVČ ve výše uvedené aplikaci (zaměstnavatelé/OSVČ, kteří se registrovali na jaře 2021, nemusí provádět novou registraci – jejich přihlašovací údaje jsou zachovány!)
  • Vyplnění elektronického formuláře
  • Daňový doklad za zakoupené testy

Jak probíhá proces registrace a podání žádosti?

K registraci budete potřebovat autorizační kód. Autorizační kódy (AK)  byly zaslány všem oprávněným subjektům, které disponují datovou schránkou, do datových schránek. (zaměstnavatelé/OSVČ, kteří se registrovali na jaře 2021, nemusí provádět novou registraci – jejich přihlašovací údaje jsou zachovány!)

OSVČ, které datovou schránkou nedisponují, a zároveň jsou pojištěnci ČPZP, mají několik možností, jak získat autorizační kód:

  1. Zřídí si datovou schránku a požádají o autorizační kód prostřednictvím samotesty-covid.cz
  2. Požádají si o autorizační kód prostřednictvím samotesty-covid.cz, ve formuláři zruší zaškrtnutí položky „Mám datovou schránku“, v položce „Kód zdravotní pojišťovny vyberou „205 – ČPZP“ a uvedou své rodné číslo (nikoli IČO). Žádost je poté odeslána do ČPZP a nejpozději do tří dnů bude možno kód vyzvednout na pobočce ČPZP nebo prostřednictvím E-přepážky ČPZP. Nemáte-li do E-přepážky ČPZP přístup, můžete si ho zřídit- lze to i on-line pomocí mobilní aplikace ČPZP Zdraví v mobilu.
  3. Navštíví pobočku ČPZPa požádají si o autorizační kód tam.
  4. Zašlou potřebné informace (jméno, IČO, RČ, tel. č. a adresu sídla, číslo kartičky EHIC) s žádostí o zaslání autorizačního kódu na testovani@cpzp.cz.

 Jak mám postupovat pokud jsem ztratil přihlašovací údaje?

  1. Ztráta hesla – v aplikaci, po vložení uživatelského jména, použít tlačítko „zapomenuté heslo“. Na registrovanou emailovou adresu přijde email s možností resetování hesla.
  2. Ztráta uživatelského jména – zaslat požadavek na administrace.testovani@cpzp.cz společně s potřebnými údaji (jméno, IČO popřípadě RČ, tel. č. a adresu sídla. Tento požadavek by měl být odeslán z emailové adresy, která byla registrovaná v aplikaci samotesty-covid jako kontaktní.

Kde naleznu seznam nejčastějších otázek?

Nejčastější otázky a odpovědi naleznete na této webové stránce: https://www.samotesty-covid.cz/otazky-a-odpovedi/

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.