700 registrace

Nechcinudu.cz

Ozdravně léčebné pobyty dětí v roce 2018

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna pořádá i v letošním roce pro Vaše děti 14-denní ozdravně léčebné pobyty bez doprovodu rodičů, v klimaticky příznivých přímořských a vysokohorských podmínkách. Na ozdravně léčebných pobytech je přítomen lékařský a zdravotnický doprovod. Ozdravně léčebné pobyty se budou konat v měsících červenec a srpen 2018.

Přímořský pobyt

Černá Hora, Čanj – hotel Zlatibor

Známé letovisko Čanj se nachází mezi Petrovacem na Moru a městem Bar, 7 km severozápadně od letoviska Sutomore. V této blasti je téměř 265 slunečních dní, proto se jí také říká „slunečné pobřeží Jadranu". Pláž i mořské dno jsou písečné s drobnými oblázky. Letovisko Čanj nabízí bohaté možnosti sportovního vyžití - víceúčelové hřiště pro házenou, košíkovou, volejbal, atd. Díky svému jedinečnému zázemí je vhodný pro dětské pobyty.

Ubytování je zajištěno ve dvou a třílůžkových pokojích hotelu Zlatibor. Každý pokoj má vlastní sprchu a WC. Hotel se nachází nejvýše ze všech hotelů čanjské riviéry, blízko svahů pohoří Rumija. Díky této příhodné pozici je z hotelu krásný panoramatický výhled na okolní hory a moře. Ráz pobřeží umožňuje bezpečnou organizaci koupání a pobyt dětí u moře. Stravování je zajištěno formou rozšířené penze ve společné jídelně ve vyčleněné části určené pouze pro účastníky ozdravného pobytu. U jídla budou zajištěny nápoje a současně během celého dne budou mít děti k dispozici nápoje v dostatečném množství.

V ceně pobytu jsou zahrnuty dva fakultativní půldenní výlety. Doprava je zajištěna letecky z letiště Leoše Janáčka Ostrava (dříve letiště Ostrava-Mošnov) a z Prahy z letiště Václava Havla.

Náplní pobytu je zejména koupání v moři, hry, soutěže a sportovní aktivity přiměřené věku a zdravotnímu stavu dětských účastníků.

Termíny přímořských ozdravně léčebných pobytů budou upřesněny do 1.3.2018.

Vysokohorský pobyt

Slovensko, Tatranské Matliare – hotel SOREA Hutník II

Tatranské Matliare jsou součástí Tatranského národního parku. Nachází se pod úpatím Lomnického štítu, necelé 2 km od Tatranské Lomnice. Poloha je ideální na vycházky a túry do vysokohorského prostředí. Hotel a nejbližší okolí nabízí bohaté možnosti sportovního vyžití – víceúčelová hřiště, minigolf, krytý bazén.

Ubytování je zajištěno ve dvou a třílůžkových pokojích hotelového typu. Každý pokoj má vlastní sprchu a WC. Stravování je zajištěno formou rozšířené penze. V ceně pobytu je zahrnuto pět půldenních výletů (např. Štrbské pleso, Zelené Pleso, dva vstupy do aquaparku, vstup do Tatranského muzea národního parku v Tatranské Lomnici, atd.). Doprava je zajištěna autobusem z Ostravy.

Náplní pobytu jsou ozdravné vycházky do okolí, dýchací cvičení, návštěvy plaveckého bazénu a sauny a další sportovní aktivity přiměřené věku a zdravotnímu stavu dětských účastníků.

Termíny vysokohorských ozdravně léčebných pobytů budou upřesněny do 1.3.2018.

Přihlášky na ozdravně léčebné pobyty (přímořské i vysokohorské) budeme přijímat od 1.3. do 30.4.2018. Do 1.3.2018 bude upřesněna výše finanční spoluúčasti rodičů.

V roce 2018 budou pořádány také ozdravně léčebné pobyty menších dětí s doprovodem rodičů v tuzemské lokalitě. Konkrétní informace o ozdravně léčebných pobytech s doprovodem budou zveřejněny k 1.4.2018.

Pobyty jsou určeny

  • dětem, které jsou pojištěnci ČPZP,
  • dětem ve věku od 8 do 15 let včetně,
  • dětem, které trpí chronickým onemocněním odpovídajícím stanoveným zdravotním indikacím.

Indikace pro léčbu

 

Kontraindikace pro účast na pobytu

Recid. katary HCD s oslabenou odolností (Dg. J31, J32, J35.0, J37, J38, J39)

 

fotosenzibilita

 

Alergické rýmy prokázané alergologickým vyšetřením (Dg. J30)

 

epilepsie nebo jiné onemocnění projevující se záchvaty

 

Bronchitis recidivans (Dg. J40, J41, J42)

 

vrozené vady limitující pobyt v dětském kolektivu

Sinobrochitis (Dg. J32, J40, J42)

 

všechny stupně mentální retardace, psychické poruchy s maladaptabilitou (znesnadňující přizpůsobení se kolektivu nebo vyžadující intenzivní dohled dospělé osoby) a závažné poruchy chování (s péčí psychologické poradny či dětského psychiatra)

 

Bronchitis asthmatica, dermorespirační syndrom, astma bronchiale (Dg. J42, J44, J45)

 

enuresis nocturna

Psoriaza (Dg. L40) – pouze přímořský pobyt

 

závažné formy základního onemocnění limitující účast dítěte na tomto typu léčebné akce

Chronické a recividující ekzémy včetně atopického (Dg. L20, L21,L23,L30)

 

cukrovka nebo jiné onemocnění vyžadující pravidelné laboratorní sledování a podávání léků

 

bezlepková dieta a jiná nutná dietní omezení neproveditelná na tomto typu léčebné akce

 

malabsorpční syndrom

 

polyvalentní potravinové alergie

 

všechny obecné kontraindikace uvedené

v „Indikačním seznamu pro lázeňskou péči“

 

 

specifické kontraindikace (u diagnóz)

  •          impetigo a mikrobiální ekzémy

(u L20, L40)

  •          tuberkulóza a bronchiektázie (u J45)

 

 

Za obsah odpovídá: Ing. Krčmář Radim

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205