Urinoterapie

Urinoterapie je léčba pomocí moči. Jejím velkým propagátorem byl indický lékař a biolog Šastrí, který byl premiérem Indie, když mu bylo sedmdesát pět let. Velkým propagátorem urinoterapie moderní doby byl anglický lékař W. Armstrong, který léčil závažná onemocnění jako tuberkulózu nebo rakovinu. Zastánci této metody tvrdí, že je vynikajícím prostředkem k udržení optimálního hormonálního obrazu.

Co se odehrává v těle

Když člověk vypije vlastní moč, tak hormony a protilátky se přes sliznici žaludku a střev dostávají rychle do krve, téměř stejně rychle jako po vypití sklenky silného alkoholu nebo po řádném šňupnutí tabáku. Žlázy mají otevřený přístup do krve a dochází k obnovení hormonálního obrazu a protilátky nastupují přímo proti konkrétním nemocem. Moč stejně jako pot rychle ztrácí svoji chuť, zápach a barvu. Dochází k tomu, že tlusté střevo zrychluje svoji peristaltiku a lidé, trpící zácpou se pročišťují dvakrát až třikrát denně. Z organizmu se odplavují hleny a maz a moč se stává světlejší a čistší a svým zápachem se blíží vodě.

Použití moče

Moč se používá buďto vnitřně a to od 2dcl až po vypití veškeré moče, která je vyloučena z těla během hladovění. Další použití je vnější, kdy se na postižené místo čerstvá moč vtírá nebo se používají obklady. Tyto metody se střídají podle toho, co organizmus právě potřebuje.

Jaká jsou hlavní pravidla urinoterapie?

  • nejhodnotnější je první ranní moč
  • denně je nutno vypít alespoň litr a půl vody
  • rozhodně se musíme vyhnout kořeněné a příliš solené stravě a nadbytku bílkovin
  • moč se pije najednou

Nutná příprava

Pokud se rozhodneme pro tento způsob léčby, je nutná určitá příprava. Jakmile se připravíte morálně a budete přesvědčeni, že chcete opravdu začít, vezměte menší množství moče a potírejte si ruce. Po pěti minutách moč smyjte. Než přistoupíte k druhé fázi, kdy moč začnete pít, musíte vyzkoušet své pocity a reakce. Někdy je nutné vyzkoušet všechno, zvlášť, když se jedná o naše zdraví.