Slevy s ČPZP 2019

Vitamin K

Vitamin K se vyskytuje v několika formách. Vitamin K1 (fylochinon) se nachází především v rostlinách, vitamin K2 (menachinon) je syntetizován bakteriemi trávicího traktu živočichů. Vitamin K3 (menadion) je syntetický a může být v trávicím traktu přeměnen na vitamin K2.

Zdroje vitaminu K

Nejbohatšími zdroji vitaminu K1 jsou zelená listnatá zelenina, např. špenát, brokolice, kapusta, hlávkový salát. Dalším zdrojem je soja, hovězí játra, zelený čaj, vaječný žloutek, oves, pšenice, brambory, rajčata, chřest, máslo a sýry. Obsah vitaminu K v těchto zdrojích kolísá podle ročního období. Vitamin K se absorbuje v horní části trávicího traktu. Podobně jako u ostatních vitaminů rozpustných v tucích, závisí sorbce na přítomnosti žlučových kyselin, pankreatické lipázy a na přítomnosti současně přijatého tuku. Za normálních fyziologických podmínek je 30-40% absorbovaného vitaminu K vylučováno stolicí, a cca 15% ve formě ve vodě rozpustných metabolitů močí. Vitamin K se ukládá v játrech. Množství uloženého vitaminu K je poměrně malé a jeho zásoba stačí asi na 1-2 týdny.

Stabilita vitaminu K

Vitamin K je citlivý na světlo, alkalické, kyselé a oxidační látky. Relativně stabilní je při zvýšené teplotě a přítomnosti redukujících látek, tedy jeho ztráty v potravinách nejsou při kuchyňské úpravě velké.

Funkce vitaminu K v organismu

Vitamin K je podstatný pro dobrou funkci krevní srážlivosti, jak vnitřní, tak při vnějším poranění. Je nezbytný pro tvorbu prothrombinu (koagulačního faktoru II), bílkoviny, která se přemění v rozpustný fibrinogen a v této formě cirkuluje v krvi. Fibrinogen se pak dále mění na nerozpustný fibrin, hlavní složku krevní sraženiny. Vitamin K je důležitý pro syntézu dalších pěti proteinů (koagulačních faktorů), které se rovněž podílejí na procesu krevní srážlivosti.

Vitamin K je také nezbytný pro karboxylaci některých aminokyselin.

Vitamin K hraje, spolu s některými dalšími vitamíny, důležitou roli v metabolismu vápníku, resp. při ukládání vápníku do kostní hmoty.

Denní doporučené dávky

Denní doporučená dávka nebyla v ČR stanovena, je navržena u dětí 30-50 mg, u dospělých 60-80 mg vitaminu K/den.

Umělé dodávání vitaminu K potřebují kojenci. V ČR a mnohých dalších zemích se novorozencům a velmi malým dětem, které jsou plně kojeni, podává vitamin K v podobě kapek k prevenci hemorhagie. Lidské mléko je totiž chudé na vitamin K a mikrobiální flóra novorozenců není plně vyvinuta.

Větší množství vitaminu K potřebují lidé, kteří berou antibiotika, dále lidé, trpící tukovou malabsorbcí nebo onemocněním jater.

Hypervitaminóza vitaminu K je vzácná.

NutriVIT logo

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205