Slevy s ČPZP 2019

Med – pokrm bohů a záruka zdraví

Med je hustá sladká kapalina, kterou produkují včely. Existuje asi 20 000 druhů včel, ale pouze jeden druh, včela medonosná, produkuje dostatečné množství medu, aby se dal využívat.

Včely produkují med z nektaru, což je řídká kapalina nacházející se v květech rostlin. Chuť a barva medu částečně závisí na rostlinách, které včely navštěvují. Na půl kilogramu medu je třeba šťávy asi z jednoho a půl milionu květů. Včely shánějící obživu přinášejí do úlu nektar (směs cukrů a vody) i pyl. Dělnice tam do směsi přidávají enzymy, které snižují obsah vody asi na dvacet procent a štěpí větší molekuly cukrů. Med se potom ukládá do plástů a později buď podává larvám, anebo se šetří jako potrava na zimu.

Malé molekuly cukrů, např. glukózy a fruktózy, lidský zažívací trakt rychle vstřebává, a proto si med rychle získal pověst rychle působícího zásobníku energie.
V prehistorických dobách lidé sbírali med divokých včel. Cenu medu znali již staří Egypťané, Peršané i Číňané. Řekové a Římané jej nazývali ambrózií a mysleli si, že je pokrmem bohů, kterým dodává nesmrtelnost.
Cukr v medu obsažený se rozkládá na látky, které brání množení bakterií, a staří Řekové a Římané jej proto používali k léčení ran, popálenin a kožních obtíží. Tato praktika se dochovala až do středověku. Keltové a Anglosasové připravovali z fermentovaného cukru a vody medovinu, známý povzbuzující nápoj.

Nejlepší med je z nektaru jetele a akácií. Nektar některých rostlin, jako je borovice, může dodávat medu nepříjemnou chuť. Med se nemusí rafinovat. Prodává se buď v plástvích, což jsou voskové buňky, které včely vytvářejí pro jeho skladování, nebo jako kapalina poté, co se vytočí z pláství. Kromě cukrů (jež tvoří 75 procent) a vody obsahuje med malá množství vápníku, železy, hořčíku, draslíku, sodíku, síry, fosforu a bílkovin, éterických olejů a vitaminů. Med se tradičně užívá jako tonikum nebo „životabudič“, a také při léčbě chudokrevnosti a oběhových obtíží. Jeho tišící účinky jsou všeobecně známé. Při bolení v krku pomůže sklenice horkého mléka s lžičkou medu, totéž platí při příznacích chřipky – přidejte jen číšku brandy. Tišící účinky má nápoj ze sklenice horké vody, 2 lžiček medu a šťávy z poloviny citronu, který se pije před spaním.

Cukernatění medu je přirozený proces a nezhoršuje jeho kvalitu. Naopak rozehřívání je postup, který kvalitu neodvratně poškodí! V některých pramenech se uvádí maximální teplota 40°C. Někteří včelaři tvrdí, že i při tomto zahřátí dochází k přeměně léčivých látek na karcinogenní. Nemalé procento včelařů med kvůli svým zákazníkům rozpouští a tím i ničí. Pokud tedy koupíme med cukernatý, máme alespoň záruku původní přírodní kvality – pomoci si můžeme tzv. zpastovatěním, kdy med jednoduše mechanicky rozmícháme, medu tak neuškodíme.

Kromě toho, že med posiluje obranyschopnost našeho těla, je výtečným pomocníkem v přírodní kosmetice. Med se používá jako změkčovadlo a kondicionér pokožky: potřete obličej a ruce, nechte 15 minut působit a poté očistěte vlhkým flanelem.
Chladivá a osvěžující pleťová maska pleť rozzáří a zjemní. Ke dvěma lžícím medu krémového bílého jogurtu přidejte jednu lžíci medu i ihned naneste na tvář. Nechte působit pět minut, smyjte a ošetřete pleť obvyklým krémem. Rozpraskané rty ošetříme také medem, který působí jako přírodní antiseptikum. Potřete jím rty a nechte působit přes noc. Lze přidat také lžičku bílého jogurtu.

Vyživující zábal ze dvou lžic medu smíchaných se třemi lžícemi olivového oleje dodá vlasům potřebné živiny a hedvábný lesk. Naneste po celé délce vlasů a nechte působit 20 minut, poté důkladně opláchněte vlažnou vodou. Pokožka na našich loktech bývá po zimě hrubá a přesušená – i tady nám med pomůže. Ve skleněné misce smíchejte tři čajové lžičky tekutého medu s několika kapkami citrónové šťávy a vzniklou kašičkou lokty několik minut masírujte. Opakujte alespoň jednou týdně.

Med může pomoci i pacientům se sennou rýmou. Aby byl účinný, musí se sbírat v blízkosti jejich bydliště, musí v něm být obsaženy pyly, které se v daném místě vyskytují. Užívá-li se takový med v zimě a brzy na jaře pravidelně, může dojít k „desenzibilizaci“ vůči pylům, které jsou během sezony obsaženy ve vzduchu.
Čistý med při vaření, v čaji a kávě výborně nahrazuje rafinovaný cukr. Užívá se pro podlévání restovaného masa.. Při výrobě koláčů a zákusků se bílý cukr nahrazuje medem v poměru 5:4, ve stejném poměru se také sníží objem tekutin, které se do těsta přidávají.
Mezi hlavní producenty medu na světě patří Spojené státy, Argentina, Austrálie a Kanada.

Facebook

Infocentrum
810 800 000, 597 089 205
(částečně hrazeno)

kód pojišťovny: 205